Liga Europy: Rangers w 1/8! Szkoci znowu górą w starciu z Bragą

W rewanżowym spotkaniu Ligi Europy Braga podejmowała ekipę Stevena Gerarda. Goście zwyciężyli 1:0 i zameldowali się w 1/8 finału tych rozgrywek.

Wszyscy pamiętają przed tygodniem wyczyn Rangersów. Od 0:2 do 3:2! Kapitalny comeback i szansa na awans. Dziś zespół z Portugalii potrzebował tylko jednego trafienia, miał ku temu mnóstwo sytuacji, ale po żadnej z nich bramka nie padła. Szkoci byli drużyną bardziej wycofaną i pewniejszą w defensywie. Przed przerwą mogli sensacyjnie objąć prowadzenie biorąc pod uwagę przebieg spotkania. Rzutu karnego jednak nie wykorzystał Ianis Hagi.

Po zmianie stron Rangers ograniczało się tylko do kontrataków, które swoją stroną były bardzo dobrze rozgrywane. Więcej zagrożenia padło właśnie po takich akcjach niż ze strony gospodarzy i ich ciągłym posiadaniu piłki. W 61. minucie Ryan Kent wykorzystał zagranie od Hagiego i pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Do końca spotkania Braga próbowała odwrócić losy tego dwumeczu, lecz nie dała rady.