Liga Europy: FC Kopenhaga z zaliczką przed rewanżem

uefa.com

FC Kopenhaga pokonała w wyjazdowym spotkaniu mistrza Bułgarii Łudogorec Razgrad 2:1. Zespół ze stolicy Danii stoi przed szansą awansu do 1/8 finału Ligi Europy.

Obie drużyny jesienią występowały w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Łudogorec w grupie A zdobył 3pkt, remisując dwukrotnie z FC Basel oraz na wyjeździe z PSG. Z kolei Kopenhaga w grupie G zdobyła aż 9pkt, dwukrotnie pokonując belgijski Club Brugge, dwukrotnie remisując z FC Porto oraz remisując przed własną publicznością w meczu przeciwko Leicester. W obu przypadkach dało to 3. miejsce premiujące grą w 1/16 finału Ligi Europy.

Pierwsza bramka padła już w 2. minucie meczu. Po rzucie rożnym wykonywanym przez FC Kopenhagę niefortunnie interweniował Anicet, który skierował piłkę do własnej bramki. Dzięki temu goście wypełnili podstawowe zadanie jakim było zdobycie bramki na wyjeździe. Pomimo początkowych minut spotkania oddali oni inicjatywę Łudogorcowi, szukając swoich okazji głównie z kontrataków. Do przerwy utrzymywał się wynik 0:1.

Po zmianie stron obie ekipy ruszyły do ataku. Kilka następujących po sobie kontrataków przyniosło sporo ciekawych akcji. Jedną z nich w 53. minucie wykorzystał zawodnik FC Kopenhagi Youssef Toutouh podwyższając prowadzenie swojej drużyny. Odpowiedź gospodarzy przyszła jednak w 81. minucie spotkania, kiedy to wprowadzony kilkanaście minut wcześniej Keseru z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki po nie najlepszej interwencji bramkarza Kopenhagi. W końcówce meczu gospodarze starali się doprowadzić do wyrównania. Nie pomogła w tym nawet czerwona kartka dla Jana Gregusa i mecz zakończył się ostatecznie rezultatem 1:2

Rewanż za tydzień 23 lutego o godzinie 21:05 w Kopenhadze.

Łudogorec Razgrad 1:2 FC Kopenhaga (0:1)

0:1 2′ Anicet (sam.)

0:2 53′ Youssef Toutouh

1:2 81′ Claudiu Keseru

Łudogorec: Stoyanov – Minev, Palomino, Moti, Natanael – Dyakov, Marcelinho, Anicet – Wanderson (80′ Jao Paulo), Cafu, Misidzhan (62′ Keseru)

Kopenhaga: Olsen – Ankersen, Jorgensen, Johansson, Augustinsson – Falk Jensen (72′ Gregus), Matić, Kvist, Toutouh (90′ Hogli) – Santander (71′ Pavlović), Cornelius