Liga Europy: Bez rozstrzygnięć w grupie F. Cały mecz Macieja Rybusa!

Liga Europy

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

W Tyraspolu, miejscowy Sheriff zremisował z Lokomotiwem Moskwa 1:1. Całe spotkanie w koszulce gości rozegrał Maciej Rybus. Identycznym wynikiem skończyło się spotkanie w Ołomuńcu, gdzie Fastav Zlín mierzył się z FC København. W 72. minucie doszło do niecodziennej sytuacji, bowiem arbiter tego spotkania przerwał mecz z powodu gęstej mgły. Jednak po chwili sytuacja się unormowała i zawodnicy mogli wrócić na boisko.

W spotkanie lepiej weszła drużyna z Moskwy, która potrzebowała nieco więcej niż kwadrans na udokumentowanie swojej przewagi. Akcja godna nie tylko Ligi Europy, ale i Champions League! Seria podań, futbolówka trafia do Farfana, który zgrywa piętą do Miranczuka. Rosjanin wpadł w pole karne i płaskim uderzeniem pokonał Mikulicia.

Radość gości trwała 14. minut, kiedy to do remisu doprowadził Ziguy Badibanga. Znakomitą asystą popisał się Cristiano i trzeba przyznać, że takiego podania nie powstydziłby się sam Cristiano… Ronaldo. 24-letni Brazylijczyk dograł piłkę efektownymi  efektywnymi nożycami.

Widać było, że strzelony gol podziałał motywująco na gospodarzy, bowiem pięć minut później mogli wyjść na prowadzenie. Na nieszczęście zgromadzonych kibiców, bardzo dobrze interweniował Guilherme. W roli pechowca: Josip Brezovec.

W drugiej połowie gra się wyrównała, a klarownych sytuacji było jak na lekarstwo. Na godną uwagi akcję musieliśmy czekać do 89. minuty! Kiedy to groźnie głową uderzał Manuel Fernandes, ale na posterunku był Zvonimir Mikulić. Chwilę później sędzia zakończył to widowisko.

19.10.2017, Faza grupowa Ligi Europy (grupa F), Stadion Sheriff (Tyraspol).

Sheriff Tyraspol – Lokomotiw Moskwa 1:1 (1:1)

Ziguy Badibanga 31′ – Anton Miranczuk 17′

Sheriff: Zvonimir Mikulić – Mateo Sušić, Veaceslav Posmac, Ante Kulušić, Cristiano – Josip Brezovec (Wilfried Balima 69′), Gheorghe Anton, Yury Kendysh – Jairo de Macedo da Silva (Petru Racu 81′), Stefan Mugoša (Vitalie Damașcan 87′), Ziguy Badibanga.

Lokomotiw: Guilherme Alvim Marinato – Władisław Ignatjew, Solomon Kwirkwelia, Nemanja Pejčinović, Maciej Rybus – Jefferson Farfán, Anton Miranczuk, Dmitrij Tarasow, Vitaliy Denisov, Manuel Fernandes – Éder (Aleksandr Kolomeytsev 61′).

Żółte kartki: Yury Kendysh, Veaceslav Posmac, Petru Racu – Władisław Ignatjew, Guilherme Alvim Marinato.

Sędzia: István Vad (Węgry).

Strzelanie w Ołomuńcu rozpoczął Dame Diop, który wykorzystał bardzo dobre dośrodkowanie Mosesa. Warto wspomnieć, że trafienie Senegalczyka było pierwszą bramką zdobytą przez Czechów w tegorocznej edycji Ligi Europy.

Chwilę później odpowiedzieli goście z Kopenhagi. Znakomitą akcją popisał się Uroš Matić, który na wielkim luzie ograł trzech piłkarzy gospodarzy i zagrał do Ankersena. Prawy obrońca Duńczyków uderzył po długim rogu i doprowadził do remisu.

W końcowych sekundach pierwszej połowy, przed znakomitą szansą na odzyskanie prowadzenia stanęli gospodarze. Jednak Diop przegrał pojedynek z Andersenem, który przypomniał sobie czasy, kiedy to on był numerem “1” między słupkami w duńskiej piłce (Najlepszy Duński golkiper w 2008 r.).

W 72. minucie spotkanie zostało przerwane z powodu złych warunków atmosferycznych, a mianowicie gęstej mgły. Jednak po niecałym kwadransie, piłkarze wrócili na boisko. Widać, że ta krótka przerwa pomogła gospodarzom, którzy rzucili się do ataków. Blisko powodzenia był Vukadin Vukadinović, który oddał płaski strzał z pola karnego. Ponownie świetną interwencją popisał się bramkarz gości. Z kolei po strzale Zorana Gajicia, futbolówka minęła lewy słupek bramki.

19.10.2017, Faza grupowa Ligi Europy (grupa F), Andrův Stadion (Ołomuniec).

Fastav Zlín – FC København 1:1 (1:1)

Dame Diop 11′ – Peter Ankersen 19′

Zlín: Zdeněk Zlámal – Miloš Kopečný, Ondřej Bačo, Zoran Gajić, Daniel Holzer – Moses Ubong Ekpai, Tomáš Janíček, Ibrahim Benjamin Traoré (Lukáš Železník 86′), Petr Jiráček – Dame Diop (Vukadin Vukadinović 67′), Mirzad Mehanović (Adnan Džafić 77′).

København: Stephan Andersen – Peter Ankersen, Denis Vavro, Michael Lüftner, Pierre Bengtsson – Youssef Toutouh, Ján Greguš, William Kvist, Uroš Matić (Danny Amankwaa 82′) – Carlo Holse (Rasmus Falk 67′), Andrija Pavlović (Pieros Sotiriu 67′).

Żółte kartki: Ibrahim Benjamin Traoré,Mirzad Mehanović, Ondřej Bačo – William Kvist.

Sędzia: Oliver Drachta (Austria).