Liga białoruska: Derby dla Dynama Brześć

Dynamo Brześć (Twitter)

Dynamo Brześć pokonało Dynamo Mińsk 2:1 w ostatnim meczu 8. kolejki ligi białoruskiej. Jest to tym bardziej prestiżowe zwycięstwo, ponieważ mecz pomiędzy tymi drużynami to derby.

Gospodarze szybko objeli prowadzenie, bo już w 5. minucie. Ołeksandr Nojok dośrodkował w pole karne, a niefortunnie futbolówkę do własnej siatki skierował Karlo Bručić. Okazję do podwyższenia wyniku miał Denis Łaptiew, lecz uderzył tuż obok bramki. Niewykorzystana sytuacja zemsciła się na Dynamie Brześć i do remisu doprowadziło Dynamo Mińsk. Igor Szitow podał prostopadle do Danilo, ten wyszedł sam na sam z bramkarzem i pewnym uderzeniem go pokonał. Do przerwy więc w derbach mieliśmy remis.

Druga połowa świetnie rozpoczęła się dla podopiecznych Sergieja Kowalczuka, którzy w 52. minucie wyszli na prowdzenie. Roman Juzepczuk dośrodkował w szesnastkę, tam bramkarza uprzedził Łaptiew i dał prowadzenie Brześciowi. Blisko gola wyrównującego był Dominik Dinga jednak główkował tuż nad bramką. W doliczonym czasie gry gospodarze mogli zabić mecz, lecz wychodzący sam na sam Pawieł Sawicki fatalnie przestrzelił.

Ostatecznie Dynamo Brześć pokonało Dynamo Miński 2:1 i awansowało na 6. miejsce w tabeli, goście natomiast nadal szorują po dolnych rejonach tabeli.