Udostępnij:

Leicester znowu wygrywa! tym razem ofiarą Chelsea

W spotkaniu zamykającym 16. kolejkę angielskiej Premier League sensacja rozgrywek Leicester City pokonali Chelsea Londyn 2:1. Bohaterem meczu został Riyad Mahrez, który strzelił gola i zaliczył asystę.

Dla wszystkich ekipa Claudio Ranieriego jest pozytywnym zaskoczeniem rozgrywek. Zespół, który w ubiegłym sezonie cudem utrzymał się w lidze, teraz idzie jak burza i pokonuje kolejnych rywali, których spotka na swojej drodze.

Pierwsza dobra okazja w tym meczu została zamieniona na gola. Mahrez idealnie wypatrzył w polu karnym Vardy'ego a ten nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce Courtoisa.

Matić mógł odpowiedzieć chwilę później, lecz jego strzał głową zatrzymał się na poprzeczce i do przerwy utrzymywał się korzystny wynik dla gospodarzy.

Druga połowa rozpoczęła się od bramki dla Leicester. Riyad Mahrez ponownie zapisał się w protokole meczowym, ale tym razem nie jako asystent a strzelec posyłając piłkę technicznym strzałem wlewy słupek bramki "The Blues".

Goście zdołali odpowiedzieć jedynie golem Remy'ego, który kilka chwil wcześniej pojawił się na placu gry. Francuz wykorzystał dośrodkowanie od Pedro i wpakował futbolówkę do bramki Schmeichela. Do końca meczu nie padło więcej goli z trzech punktów cieszyli się piłkarze Ranieriego.

Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu Leicester wrócił na pozycję lidera z 35 punktami na koncie, zaś podopieczni Jose Mourinho nadal okupują dolną część tabeli plasując się na 16. lokacie z 15 "oczkami" na koncie.

Leicester City 2-1 Chelsea Londyn, 14,12,2015 r., godz. 21:00, King Power Stadium, Leicester.

1-0, Vardy (34')

2-0, Mahrez (48')

2-1, Remy (77')