League Two: Triumf Port Vale na Wembley!

Port Vale pokonuje Mansfield w rozgrywanym na stadionie Wembley finale baraży o awans do League One 3:0 i po pięciu latach wraca na trzeci poziom rozgrywkowy w Anglii!

Port Vale do finałowego starcia podchodziło po wyeliminowaniu w serii rzutów karnych Swindon.

Mansfield z kolei bez żadnych problemów zwyciężyło 3:1 w dwumeczu z czwartą drużyną ostatniego sezonu League Two – Northampton. Wygrana ta stawiała zespół Jeleni w roli faworyta przed sobotnim finałem.

W 20 minucie meczu 19-letni Kian Harratt wykorzystał świetne dośrodkowanie i strzałem głową pokonał wypożyczonego z Manchesteru United bramkarza Mansfield – Nathana Bishopa.

Prowadzenie piątej drużyny rundy zasadniczej League Two podwyższył były zawodnik Czerwonych Diabłów i najlepszy strzelec Port Vale w obecnym sezonie – James Wilson. Po uderzeniu Bena Garrit’yego piłka obiła się od słupka bramki Mansfield, co 26-letni napastnik zdołał zamienić w korzyść, umieszczając piłkę w siatce z najbliższej odległości.

Na 10 minut przed końcem pierwszej połowy meczu za nieodpowiedzialny faul drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał środkowy obrońca Mansfield Town – Olivier Hawkins.

W 85 minucie trzecią bramkę dla Port Vale zdobył Malvind Benning, wykorzystując asystę Davida Worralla. Angielski pomocnik uderzeniem z pierwszej piłki przypieczętował awans swojej drużyny do League One.

Zwycięstwo w finale oznacza dla Port Vale powrót do trzeciego stopnia rozgrywkowego w Anglii po 5 latach.