LE: Torino przegrywa z HJK, asysta Glika

Na Sonera Stadium doszło do małej niespodzianki w meczu rozgrywanego w ramach 4. kolejki Ligi Europy. HJK Helsinki, które dotąd było bez punktów niespodziewanie pokonało włoskie FC Torino.

Od pierwszych minut to drużyna ze stolicy Piemontu atakowała. Dobre okazje mieli zarówno Martinez, którego strzał z ostrego kąta nie znalazł drogi do bramki jak i Mino, który z rzutu wolnego uderzył w poprzeczkę. Jednak po godzinie gry na tablicy widniał wynik 1:0 dla HJK. Potężne zamieszanie w polu karnym wykorzystał Baah, który właściwie na leżąco wpakował piłkę do siatki. Torino walczyło o wyrównanie, ale kilka minut później Quagliarella uderzył obok bramki. Niedługo później nadszedł drugi cios w postaci gola Morena, który właściwie dobił już Torino. Włosi zdołali jeszcze strzelić gola, a dokładniej Quagliarella, który wykorzystał podanie Glika.

Górą okazali się 27-krotni mistrzowie Finlandii i mogli się cieszyć z pierwszych trzech punktów w tej edycji Ligi Europy.

HJK Helsinki – FC Torino 2:1 (1:0)