LE: Sevilla po raz drugi pokonuje Lazio i melduje się w następnej rundzie!

20Minutos

Dziś na Sanchez Pizjuan Sevilla rozegrała mecz rewanżowy z Lazio w ramach 1/16 Ligi Europy. Andaluzyjczycy pewnie ograli gości z Rzymu 2:0, a na listę strzelców wpisali się Wissam Ben Yedder i Pablo Sarabia. Nie obyło się także od czerwonych kartek i kilku niezrozumiałych dezyzji angielskiego arbitra.

Sevilla przystępowała do tego meczu z korzystną zaliczką z pierwszego starcia w Rzymie. Lazio musiało dać z siebie absolutnie wszystko, by odrobić straty i pokonać zespół z Andaluzji, który dodajmy jest niepokonany w Europejskich Pucharach od 2016 roku. Wtedy to po raz ostatni przegrali z Juventusem w Lidze Mistrzów. Sytuacja Lazio była o tyle korzystniejsza, że tym razem od pierwszych minut zagrał Cirro Immobile. Włoski napastnik zdołał wyleczyć się na dzisiejsze starcie, jednakże do przerwy nie pokazał się z najlepszej strony. Całe Lazio w ogóle nie prezentowało się dobrze. Sevilla zdominowała mecz całkowicie układając go pod siebie. W 20. minucie potwierdzili to na co pracowali. Wissam Ben Yedder wykorzystał błąd w rozegraniu pomocników ze Stadio Olimpico i natychmiast ruszył z kontrą. Następnie podał do wbiegającego Sarabi, ten oddał strzał który obronił Thomas Strakosha. Na jego nieszczęście w pole karne szybko wbiegł Francuz i dobił piłkę do siatki. Rzymianie nie byli w stanie przejąć inicjatywy, przegrywali walkę w środku pola, problemy z posiadaniem piłki. Skutkowało to brakiem piłek do napastników. Tymczasem Sevilla powoli, ale skutecznie chciała podwyższyć prowadzenie. Swoją szansę miał Silva, ale jego strzał był daleki od ideału. Pierwszą składną akcję goście przeprowadzili w 39. minucie, kiedy to Immobile zakończył akcje strzałem – niestety niecelnym. Po jego próbie Lazio jakby obudziło się. Zaczęli atakować bramkę Tomáša Vaclíka, ale Czech wychodził z opresji zwycięsko. Do przerwy 1:0.

Po zmianie stron Lazio włączyło wyższy bieg. Widać było w grze zawodników, że zależy im na odrobieniu wyniku. Świetną ku temu okazję miał Francesco Acerbi, ale kapitalną interwencją popisał się Tomáš Vaclík. Goście naciskali coraz bardziej. W 60. minucie Fanco Vazquez zobaczył drugą żółtą w konsekwencji czerwoną kartkę za faul na Romulo. Jednakże przewinienie to fakt – było, ale nie na żółtą kartkę. Piłkarze Lazio celowo wymusili decyzję na arbitrze by ten wyrzucił jednego ze swoich rywali. Niestety to czego chcieli samo ich dopadło. Zaledwie 10. minut później głupi i bezmyślny faul popełnił Adam Marušić, za który zobaczył bezpośrednio czerwoną kartkę. Siły znów się wyrównały, a Sevilla odzyskała przewagę i inicjatywę. W 78. minucie gospodarze podwyższyli prowadzenie. Jesús Navas obsłużył podaniem Pablo Sarabię, który prostym strzałem pokonał Thomasa Strakoshe. Przyjezdni nie zdołali już pozbierać po drugim ciosie. Mecz kończy się 2:0. Sevilla jest tym samym pierwszym zespołem, który zameldował się w kolejnej rundzie Ligi Europy. Losowanie odbędzie się w piątek.