Sevilla górą nad Barceloną i bliżej półfinału Copa Del Rey!

Dziś na Sánchez Pizjuán Sevilla podejmowała Barcelonę w ramach ćwierćfinału Pucharu Króla. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 2:0. Na listę strzelców wpisali się Pablo Sarabia i Wissam Ben Yedder.

Już od pierwszych minut Barcelona przejęła kontrolę nad piłką. Grała bardzo konsekwentnie, nie pozwalała Sevilli na zbyt wiele. Napastnicy przez dobre 20. minut byli całkowicie odcięci od podań. Nie było widać pomysłu na grę. A Barca wciąż robiła swoje. Ciągły atak pozycyjny i długie utrzymywanie się przy piłce miały zapewnić zwycięstwo. W 23. minucie z rzutu wolnego przymierzał Malcom, ale defensywa Sevilli spisała się bez zarzutu. Niedługo później na stadionie zapanowała spora konsternacja. Po wrzutce Sergio Escudero było podejrzenie, że Arturo Vidal dopuścił się zagraniem ręką w polu karnym. Powtórki jak i VAR stanowczo zaprzeczyły zarzutom piłkarzy Pablo Machina. W 36. minucie kapitalną akcje stworzył sobie Ben Yedder. Najpierw zwiódł aż trzech graczy w obrębie ich własnej jedenastki, a następnie oddał strzał – niestety niecelny. Barcelona mogła odpowiedzieć dość szybko. Malcom pewnie minął bramkarza, ale nie zdołał umieścić piłki do pustej bramki. Przed przerwą Sevilla mogła objąć prowadzenie, ale kapitalną interwencja po strzale Ben Yeddera popisał się Jasper Cillessen.

W drugiej połowie Sevilla wyglądała na zespół nieco odmieniony. Pablo Machin w przerwie powiedział swoim zawodnikom kilka słów, po których jakość ich gry uległa poprawie. Dobrą okazję na gola miał Ibrahim Amadou, technicznym strzałem chciał pokonać bramkarza gości – niestety przestrzelił. W 58. minucie dośrodkowanie Promesa wykorzystał Pablo Sarabia, który znakomitym strzałem dał prowadzenie gospodarzom. Barcelona mogła wyrównać, ale znów po stałym fragmencie dla gości defensywa spisała się bez zarzutu. W 76. minucie Éver Banega posłał podanie w stronę Wissama Ben Yeddera, a ten wykorzystując gapiostwo środkowych obrońców pewnie pokonał Jaspera Cillessena. Szansę na gola kontaktowego miał Luis Suárez, ale piłka po jego strzale padła łupem Juana Soriano. Mecz kończy się wynikiem 2:0.

Sevilla jest w lepszej sytuacji przed rewanżem. Warto zaznaczyć że na Camp Nou już za tydzień możemy spodziewać się wielkich nieobecnych, a więc Leo Messiego, a także Ousmane Dembélé.