LE: Schalke wygrywa z Niceą, liderzy Ligue 1 poza fazą pucharową

2:0 tak zakończyło się czwartkowe spotkanie Ligii Europy w którym Schalke w Gelsenkirchen podejmowało aktualnego lidera Ligue 1, Niceę.

Mecz zaczął się źle dla drużyny gości. Już w 14 minucie na listę strzelców po kardynalnym błędzie Yoana Cardinale (jak widać nazwa nieprzypadkowa). Do 45 minuty nie oglądaliśmy więcej bramek.

Dopiero 10 minut przed końcem z rzutu karnego, który został podyktowany po dość kontrowersyjnej sytuacji, wynik podwyższył Dennis Aogo. Cardinale tym razem wyczuł strzelca, ale strzał był zbyt precyzyjny.

Schalke po tym spotkaniu zapewniło sobie pierwsze miejsce w tabeli grupy I, Nice natomiast już na 100% nie zagra w fazie pucharowej Ligi Europy.

FC Schalke 2 – 0 OG Nice