LE: Pech Olympiakosu i minimalna zaliczka Arsenalu przed rewanżem

90l.tribuna.com

Arsenal w ramach pierwszego starcia z Olympiakosem w Lidze Europy odniósł zwycięstwo 1:0. Jedyny gol w tym spotkaniu padł w 81. minucie, a jego autorem został Alexandre Lacazette.

Mecz od pierwszej minuty był bardzo wyrównany. Gospodarze chcieli wywrzeć presję na zawodnikach z Londynu i pokazać swoją jakość piłkarską. Już w ciągu pierwszych pięciu minut mogli dwukrotnie pokonać Bernda Leno, lecz za pierwszym razem Niemiec dobrze interweniował, a druga próba była po prostu niecelna. Swoją okazję na gola Arsenal miał w 20. minucie, niestety strzał Lacazette’a okazał się minimalnie niecelny.  W drugiej połowie Olympiakos grał nieco bardziej odważnie, ale starał się również zachować swoje szyki w obronie na wypadek kontrataku. W 72. minucie Leno po raz kolejny udowodnił swoją jakość w bramce i obronił uderzenie Ousseynou’a Ba. Kilka chwil później goście znaleźli sposób na przedarcie się przez mur defensywny gospodarzy. Bukayo Saka zagrał piłkę idealnie na nogę Lacazette’a, a ten prostym strzałem po ziemi umieścił ją w siatce. Tym samym Arsenal zapewnił sobie korzystny wynik przed spotkaniem rewanżowym.