Liga Europy: Real Sociedad ogrywa Norwegów

mundodeportivo

W 1. kolejce Ligi Europy w grupie L, na Anoeta spotkały się Real Sociedad oraz Rosenborg. Zwycięsko z tej potyczki wyszli gospodarze, którzy odnieśli pewne zwycięstwo (4:0).

Real Sociedad potrzebował dwóch minut, aby rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść. Prowadzeni dał Diego Llorente, który wykorzystał błąd bramkarza, a kilkanaście sekund później wynik podwyższył David Zurutuza. Przed przerwą piłkę do własnej bramki skierował 26-letni defensor Jørgen Skjelvik. W drugiej połowie na 4:0 strzelił dobre dziś dysponowany DIego Llorente. Real Sociedad teraz czeka ligowe spotkanie z Realem Madryt.

Real Sociedad – Rosenborg 4:0 (3:0)
Llorente 9′, 77′, Zurutuza 10′, Skjelvik (sam) 41′

Real: Rulli – Arzallus, Elustondo, Llorente, de la Bella – Prieto (58. Juanmi), Illarramendi, Zurutuza (77. Zubeldia) – Vela, Jose (68. Bautista), Canales

Rosenborg: Hansen – Hedenstad, Reginiussen, Skjelvik, Meling – Jensen, Trondsen, Konradsen (61. Lundemo) – Adegbenro (82. Jevtović), Bendtner, de Lanlay (74. Helland)

Sędzia: Paolo Mazzoleni (Włochy)

Widzów: 25 000