W meczu 5. kolejki grupy D Ligi Europy Celtic Glasgow uległ u siebie Red Bull’owi Salzburg 1:3. Oba zespoły zapewniły sobie awans do 1/16 finału: Salzburg z pierwszego, a Celtic z drugiego miejsca.

Spotkanie rozpoczęło się fatalnie dla piłkarzy Celtiku. Nie minął nawet kwadrans, a mistrzowie Szkocji przegrywali już 0:2. W 8. minucie meczu przyjezdnych wyprowadził na prowadzenie Alan. Ten sam piłkarz podwyższył wynik pięć minut później.
Gospodarze w końcu wrócili jednak na właściwe tory i w 30. minucie udało im się zdobyć kontaktowego gola. Na listę strzelców wpisał się Stefan Johansen. Do przerwy Celtic – Salzburg 1:2.

W drugiej odsłonie meczu gra była wyrównana. Celtic częściej był przy piłce, starał się atakować, ale piłkarze z Austrii mieli sytuację pod kontrolą i nie pozwalali rywalom na zbyt wiele. Z kolei sami od czasu do czasu zagrażali bramce przeciwnika.
Jeden z takich ataków, już w doliczonym czasie gry, przyniósł przyjezdnym gola. Kropkę nad “i” postawił Naby Keita. Celtic – Salzburg 1:3.

W drugim meczu tej grupy Astra Giurgiu pokonała Dinamo Zagrzeb 1:0. Oznacza to, że rywalizacja jest już rozstrzygnięta. Na jedną kolejkę przed zakończeniem fazy grupowej jest już jasne, że grupę D wygra Red Bull Salzburg, a z drugiego miejsca awansuje Celtic Glasgow.

Celtic Glasgow – Red Bull Salzburg 1:3 (1:2)
Gol 0:1 – 8′ – Alan
Gol 0:2 – 13′ – Alan
Gol 1:2 – 30′ – Stefan Johansen
Gol 1:3 – 90+2′ – Naby Keita