LE: Celtic przegrywa z Salzburgiem
W meczu 5. kolejki grupy D Ligi Europy Celtic Glasgow uległ u siebie Red Bull'owi Salzburg 1:3. Oba zespoły zapewniły sobie awans do 1/16 finału: Salzburg z pierwszego, a Celtic z drugiego miejsca.
Spotkanie rozpoczęło się fatalnie dla piłkarzy Celtiku. Nie minął nawet kwadrans, a mistrzowie Szkocji przegrywali już 0:2. W 8. minucie meczu przyjezdnych wyprowadził na prowadzenie Alan. Ten sam piłkarz podwyższył wynik pięć minut później.
Gospodarze w końcu wrócili jednak na właściwe tory i w 30. minucie udało im się zdobyć kontaktowego gola. Na listę strzelców wpisał się Stefan Johansen. Do przerwy Celtic - Salzburg 1:2.
W drugiej odsłonie meczu gra była wyrównana. Celtic częściej był przy piłce, starał się atakować, ale piłkarze z Austrii mieli sytuację pod kontrolą i nie pozwalali rywalom na zbyt wiele. Z kolei sami od czasu do czasu zagrażali bramce przeciwnika.
Jeden z takich ataków, już w doliczonym czasie gry, przyniósł przyjezdnym gola. Kropkę nad "i" postawił Naby Keita. Celtic - Salzburg 1:3.
W drugim meczu tej grupy Astra Giurgiu pokonała Dinamo Zagrzeb 1:0. Oznacza to, że rywalizacja jest już rozstrzygnięta. Na jedną kolejkę przed zakończeniem fazy grupowej jest już jasne, że grupę D wygra Red Bull Salzburg, a z drugiego miejsca awansuje Celtic Glasgow.
Celtic Glasgow - Red Bull Salzburg 1:3 (1:2)
Bramki:
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
Kartki:
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
Celtic: Gordon - Matthews, Ambrose, van Dijk, Izaguirre - Mulgrew (74' Tonev), Brown, Johansen, McGregor (67' Forrest), Stokes (67' Commons) - Griffiths.
Salzburg: Gulacsi - Ankersen (80' Schwegler), Ramalho, Hinteregger, Schmitz - Ilsanker, Bruno (72' Keita), Kampl, Leitgeb - Soriano (74' Sabitzer), Alan.
-


AktualnościBorussia Dortmund potwierdza transfer 17-letniego lewego obrońcy Kauã Pratesa z CruzeiroDamian Nowacki / 20 lutego 2026, 17:26
-


AktualnościLosowanie 5. rundy Pucharu Anglii: Newcastle gospodarzem meczu z Manchester City, Arsenal poleci do MansfieldDamian Nowacki / 20 lutego 2026, 17:07
-


AktualnościGavi wznowił treningi z pierwszym zespołem Barcelony po operacji kolanaDamian Nowacki / 20 lutego 2026, 16:23
-


AktualnościLuis Enrique: PSG potraktuje poważnie mecz z Metz, Dembélé ma problemy zdrowotneDamian Nowacki / 20 lutego 2026, 15:37
-

AktualnościGuardiola nie martwi się możliwym zbliżeniem Arsenalu — skupienie na meczu z Newcastle przed kluczowym weekendemDamian Nowacki / 20 lutego 2026, 15:19
-

AktualnościLuis Enrique chwali PSG po meczu w Monako: „Widziałem 11 liderów” — Paris Saint‑Germain wygrało 3:2 na Louis IIDamian Nowacki / 18 lutego 2026, 16:19
































