Laurent Blanc i Eusebio Di Francesco na celowniku Andaluzyjskiego klubu!

ANSA

Dwa wielkie nazwiska znalazły się wśród kandydatów na nowego szkoleniowca Sevilli. Klub rozważa zatrudnienie między innymi Laurenta Blanca, bądź Eusebio Di Francesco. 

Laurent Blanc – były trener PSG. Paryski klub po trzech latach podziękował mu za współpracę między innymi za brak trofeum na arenie międzynarodowej. Od tego momentu pozostaje bezrobotny. Madryckie dzienniki podają, że jego decyzja o objęciu posady w Sevilli będzie zależeć od tego czy zespół z Andaluzji znajdzie się w Lidze Mistrzów czy też nie. Na chwilę obecną są zaraz za wielką trójką, a następny mecz rozegrają z bezpośrednim rywalem o czwarte miejsce, a więc z Getafe. 

Gdyby Blanc odmówił planem B jest Eusebio Di Francesco. Włoski szkoleniowiec całkiem niedawno został zwolniony z AS Romy za fatalne wyniki klubu. Czary goryczy przelały się po przegranym meczu w Lidze Mistrzów przeciwko FC Porto, który skutkował odpadnięciem włoskiego zespołu z elitarnych rozgrywek. W zeszłym sezonie zdołał jednak dojść do półfinału eliminując między innymi Barcelonę. Poległ w starciu z Liverpoolem. Pierwszy mecz jego podopieczni przegrali 5:2, zaś w rewanżu pokonali gości z Anfield 4:2. Jednak taki rezultat premiował awansem drużynę Jürgena Kloppa. Media podają, że Di Francesco przyleciał do Sewilli na rozmowy z Andaluzyjskim klubem, które miały miejsce jeszcze przed El Gran Derbi. 

Na chwilę obecną trenerem pierwszego zespołu jest Joaquín Caparrós. Przejął on stery po zwolnionym ostatnio Pablo Machinie. Ostatnio wyznał na konferencji pomeczowej, że zdiagnozowano u niego białaczkę! Choroba jednak nie przeszkadza mu w codziennym funkcjonowaniu i może normalnie robić to co zwykle. W dzienniku MARCA pojawiła się ankieta, w której zapytano czytelników o to czy chcieliby, aby Joaquín Caparrós pozostał trenerem Sevilli w następnym sezonie. Ponad 70% odpowiedziała twierdząco, zaś blisko 30% że chcą kogoś nowego. 

Źródło: football-espana.net / MARCA / własne 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi