Robert Lewandowski | FC Barcelona 2024
Udostępnij:

LaLiga: Dublet Lewandowskiego i koncert Barcelony! W tle dramat ter Stegena (WIDEO)

FC Barcelona rozbiła Villarreal aż 5:1 na Estadio de la Cerámica w meczu 6. kolejki LaLiga.

Ten wieczór miał kilku bohaterów. Przede wszystkim Roberta Lewandowskiego, który ustrzelił dublet przed 36 minutą. Warto zwrócić uwagę, że dokonał tego w rocznicę pamiętnych pięciu trafień z Wolfsburgiem. A "Lewy" mógłby mieć hat-tricka, lecz nie wykorzystał rzutu karnego w drugiej połowie.

Błysnął także Pablo Torre, który zdobył bramkę i zaliczył asystę. Do tego dwa gole dorzucił Raphinha. Przy drugim golu Raphinhi pięknym podaniem popisał się Lamine Yamal.

Ważnym wydarzeniem był jeszcze incydent z Marciem-Andre ter Stegenem. Niemiecki bramkarz jeszcze w pierwszej połowie musiał opuścić murawę i zastąpił go Inaki Pena. Reakcje zawodnika sugerowały dłuższą przerwę od gry.

Wynik sugeruje dominację Barcelony, ale "Żółta Łódź Podwodna" długo starała się walczyć z przyjezdnymi. Miała swoje okazje, w tym dwa nieuznane trafienia po spalonych. Tym samym jedynie odpowiedziała golem Ayoze Pereza.

"Blaugrana", gdy się rozpędziła, to była nie do zatrzymania. I nadal ma komplet zwycięstw w LaLiga pod wodzą Hansiego Flicka.