La Liga:Atletico przegrywa na Vicente Calderon!

Atletico Madryt niespodziewanie uległo na własnym boisku Villarrealowi 0-1. Była to pierwsza w 2014 roku porażka Los Colchoneros na własnym boisku.

Początek spotkania nie zapowiadał klęski zespołu Diego Simeone. Swoje dogodne akcje mieli już w pierwszym kwadransie Siquiera oraz Koke. Następnie obraz gry nieco się wyrównał, a spotkanie mogło się podobać kibicom. Ataki na bramkę mknęły raz z jednej, raz z drugiej strony. Wynik pozostawał bezbramkowy.

Początek drugiej połowy, ponownie należał do gospodarzy. Swoją szansę zmarnował m.in Mario Mandżukić. Villarreal starał się grać rozważniej i atakować z kontry. Kiedy wydawało się, że drużyny podzielą się punktami, w 84 minucie na strzał z około 15 metrów zdecydował się Luciano Vietto. Młody napastnik trafił i zapewnił Żółtym Łodziom Podwodnym trzy punkty.

Kolejny sensacyjny wynik spotkania w 15 kolejce stał się zatem faktem.