

La Liga: Znamy dwóch pierwszych beniaminków!
W czwartek wieczorem została rozegrana ostatnia kolejka La Liga. Wczoraj zaś miały miejsce ostatnie starcia na jej zapleczu. Wiemy już kto zagości w pierwszej lidze w przyszłorocznym sezonie, a kto będzie musiał o nią jeszcze trochę powalczyć.
W pierwszej lidze hiszpańskiej zagrają na pewno Huesca oraz Cadiz! Obie te ekipy zajęły kolejno pierwsze i drugie miejsce z dorobkiem 70 i 69 punktów. Natomiast o trzecie miejsce powalczą ekipy z miejsc 3-6, które zajęły kolejno: Real Saragossa, Almeria, Girona i Elche. Daty baraży poznamy niedługo.
Huesca gościła w La Liga w sezonie 18/19, ale niestety jako beniaminek nie poradziła sobie najlepiej. W ostatecznym rozrachunku zajęła 19. miejsce z dorobkiem 33. punktów! Każdy z nas pamięta to co wyprawiała w lidze Girona! Ekipa wtedy dowodzona przez Pablo Machina była bliska wejścia do Ligi Europy, ale w końcówce sezonu przegrała kilka ważnych spotkań. Z kolei w zeszłych rozgrywkach mieli pecha w ostatniej kolejce. Nie dość, że przegrali swój mecz z Deportivo Alaves to jeszcze wyniki innych drużyn ułożyły się dla nich nieprzychylnie. Real Saragossa na pewno zapamiętamy z obecnych rozgrywek Copa Del Rey, kiedy to z wielką śmiałością ogrywali kolejne zespoły. Zatrzymali się dopiero na ekipie Królewskich, ale i tam pozostawili dobre wrażenie.
Wiemy także kto spada do Secunda B. Niestety ekipa, która jeszcze nie dawno gościła na swoim stadionie Real czy Barcelonę zagra teraz w trzeciej lidze! Mowa tu o Deportivo La Coruna. Do spółki z nimi spadają Numancia, Extremadura oraz Racing Santander. Przypomnijmy, że drugą ligę w przyszłym sezonie zasilą ekipy Leganes, Mallorki oraz Espanyolu, które spadły z Primera Division.
-
AktualnościOficjalnie: Bayer Leverkusen ma nowego trenera!Wiktor Palmowski / 26 maja 2025, 19:26
-

Ligi zagraniczneOficjalnie: Bogusz zagra dla meksykańskiego klubu



Kamil Gieroba / 25 stycznia 2025, 22:36
-

AktualnościFinał Superpucharu Hiszpanii: Barcelona rozjeżdża Real, mnóstwo goli. Czerwona kartka Szczęsnego, bramka Lewandowskiego (WIDEO)Karol Świderek / 12 stycznia 2025, 23:25
-

Ligi zagraniczneOficjalnie: RB Salzburg z nowym trenerem. Powrót w nowej roli



Kamil Gieroba / 18 grudnia 2024, 12:33
-

Ligi zagraniczneKibice NAC Bredy oddali hołd polskim żołnierzom. Piękna oprawa na meczu

Victoria Gierula / 27 października 2024, 8:00
-

Ligi zagraniczne"Prawdziwą przyczyną zwolnienia..." – Dlatego Michniewicz stracił pracę w Maroko



Kamil Gieroba / 16 października 2024, 13:28








































