Puchar Polski: Blisko sensacji w Bytowie, ale Cracovia awansowała

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W 1/16 Totolotek Pucharu Polski, spadkowicz z Fortuny 1. Ligi Bytovia Bytów uległa Cracovii (2:3), ale potrzebna była dogrywka.

Drużyna prowadzona przez Michała Probierza zajmuje piątą lokatę i efektownie w piątek pokonała lidera PKO Ekstraklasy Pogoń Szczecin. W poprzedniej rundzie ekipa Adriana Stawskiego rozprawiła się z Garbarnią Kraków (2:1), natomiast Cracovia nie dała żadnych szans Jagiellonii Białystok (4:2). – Trzeba być mocno skoncentrowanym, bo Bytovia nie jest łatwym przeciwnikiem, a na ich boisku ciężko się gra. Na pewno będziemy walczyli, jedziemy po zwycięstwo – podkreślał Michał Helik, który wyszedł w wyjściowym składzie.

W 56. minucie wynik otworzył Daniel Feruga pewnie egzekwując rzut karny. Chwilę później “Pasy” odrobił straty, a dokładnie zrobił to David Jablonsky uderzeniem głową. W 73. minucie kapitalną akcję gospodarzy wykończył Piotr 29-letni Giel. Do ostatnich chwil goście napierali i minutę przed regulaminowym czasie gry wyrównał Sergiu Hanca. W końcówce dogrywki Jarosław Przybył początkowo podyktował jedenastkę dla “Pasów”, ale po weryfikacji VAR zdecydował, że Sebastian Strózik został sfaulowany przed polem karnym. Ale nie był to koniec emocji w Bytowie. W doliczonym czasie gry szale zwycięstwa przechylił David Jablonsky.

29.10.2019, 1/16 Pucharu Polski, Stadion MOSiR,

Bytovia Bytów – Cracovia 2:3 (0:0)

Daniel Feruga 56′, Piotr Giel 73′ – David Jablonsky 64′, 120+4′, Bojan Cecarić 89′

Bytovia: Paweł Kapsa – Deleu, Krzysztof Bąk, Kacper Kawula, Michał Rutkowski – Adrian Kwiatkowski (Mateusz Szela 113′), Daniel Feruga, Przemysław Lech, Adrian Liberacki (Denisław Stanczew 81′) – Piotr Giel, Karol Czubak (Norbert Hołtyn 84′)

Cracovia: Lukas Hrosso – Sergiu Hanca, Milan Dimun, Michał Rakoczy (Pelle van Amersfoort 58′), Filip Piszczek (Rafael Lopes 71′), Bojan Cecarić (Sebastian Strózik 100′), Kamil Pestka, Michał Helik, David Jablonsky, Diego Ferraresso, Tomas Vestenicky (Janusz Gol 58′)

Żółte kartki: Deleu, Przemysław Lech, Adrian Liberacki, Piotr Giel – Bojan Cecarić, Milan Dimun

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork)