blank
Udostępnij:

La Liga: Sevilla kontynuuje passę zwycięstw! Osasuna kolejną ofiarą

Na zakończenie 24. kolejki La Ligi Osasuna na własnym stadionie podejmowała Sevillę. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości 2:0, a na listę strzelców wpisali się Diego Carlos oraz Luuk de Jong.

Po porażce w Lidze Mistrzów przeciwko BVB Sevilla musiała stanąć na nogi. W przeciwieństwie do rywala z Niemiec kalendarz dla Los Nervionenses okazał się być bardzo korzystny. Swój ligowy mecz rozegrali dziś, by mieć jak najwięcej czasu na odpoczynek po środowych zmaganiach w LM. Goście rozegrali ten mecz bardzo taktycznie, przejęli inicjatywę i kontrolowali spotkanie niemalże w każdym aspekcie. Osasuna próbowała swoich sił głównie poprzez dośrodkowania, ale były one zbyt lekkie i niskie by zaskoczyć defensywę Sevilli.

Podopieczni Julena Lopetegui'ego zaczęli strzelanie w 19. minucie. Diego Carlos wykorzystał wrzutkę z rzutu rożnego i strzałem głową pokonał Sergio Herrerę. Prowadzenie podwyższył w 49. minucie Luuk de Jong. W następnym tygodniu gości czeka dwumecz z Barceloną. Najpierw zagrają na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan spotkanie ligowe, a następnie rozegrają rewanżowe starcie w Copa Del Rey na Camp Nou.