La Liga: Real Madryt na fotelu lidera po zwycięstwie z Deportivo Alaves

realmadrid.com

Real Madryt w ramach piętnastej serii gier La Liga odniósł zwycięstwo na wyjeździe z Deportivo Alaves (2:1). Bramki dla ekipy Zinedine’a Zidane’a zdobyli Sergio Ramos oraz Dani Carvajal.

Przed bieżącą kolejką drużyna prowadzona przez Asiera Garitano po dwóch zwycięstwach (z Eibar i Realem Valladolid)  z rzędu zajmowała trzynastą lokatę. Z kolei “Królewscy” plasowała się na drugiej pozycji mając tyle samo “oczek” jak liderująca FC Barcelona. Gospodarze postawili trudne warunki i do szatni obie drużyny schodziły bez zdobyczy bramkowej. Dopiero w 52. minucie na prowadzenie wyszli goście. Toni Kroos dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, a tam osamotniony Sergio Ramos uderzeniem głową zdobył trzecią ligową bramkę. W 66. minucie z rzutu karnego wyrównał 31-letni Lucas Perez. Trzy minuty później na listę strzelców wpisał się Dani Carvajal. Tym samym “Los Blancos”, aby utrzymać się na pozycji lidera musi liczyć na potknięcia “Dumy Katalonii”, która w niedzielę podejmie RCD Mallorca.