blank
Udostępnij:

La Liga: Rayo Vallecano zatrzymało FC Barcelonę, Katalończycy rozczarowali

FC Barcelona zremisowała na wyjeździe z Rayo Vallecano (1:1) w ramach 14. kolejki La Liga. Pełne spotkanie w barwach Blaugrany rozegrał Robert Lewandowski.

Jak było wiadomo od kilku dni, Inaki Pena po raz pierwszy w sezonie wystąpi na bramce, zastępując Marc-Andre ter Stegena, który nabawił się urazu pleców w trakcie zgrupowania kadry. Niespodziewanym posunięciem Xaviego, było wystawienie Frenkiego de Jonga w pomocy, choć sugerowano, że Holender po powrocie po kontuzji będzie mógł grać tylko przez kilka minut. Pauzował przez dwa miesiące. 26-latek  otrzymał też opaskę kapitańską pod nieobecność Sergiego Roberto, ter Stegena i Ronalda Araujo. Największy dramat w przerwie przeżył Gavi, który zerwał więzadła krzyżowe w prawym kolanie z Gruzją w meczu el. EURO 2024.

W piątej minucie kłopoty z utrzymaniem piłki w rękach miał Pena, a gospodarze poczuli, że mogą szukać swoich szans przy niepewności golkipera. W 29. minucie kunsztem dryblingu popisał się 16-letni Lamine Yamal, który ominął paru rywali, ale uderzył prosto w bramkarza. W 39. minucie Unai Lopez fenomenalnym uderzeniem zaskoczył Penę i Katalończycy musieli odrabiać straty. W 56. minucie Robert Lewandowski dorzucił piłkę do Pedriego, a ten zmarnował doskonałą okazję na wyrównanie. W 76. minucie Raphinha trafił w słupek. W końcu Duma Katalonii dopięła swego w 82. minucie, kiedy Alejandro Balde zacentrował, a Florian Lejeune wbił piłkę do własnej bramki, uprzedzając Lewego, który już czyhał na trafienie. Remis z pewnością rozczarował Barcelonę, która do liderującej Girony traci trzy oczka.