La Liga: Pewna wygrana Sevilli

isoccerng.com

W meczu 7. kolejki La Liga, Sevilla pewnie pokonała zespół Málagi 2-0. Jednak na bramki w tym spotkaniu, kibice musieli czekać do drugiej połowy.

Pierwsza połowa stała pod lekką przewaga gospodarzy. Ekipa ze stolicy Andaluzji raz za razem próbowała napocząć swoich derbowych rywali. Jednak w pierwszych 45. minutach, obrona Málagi trzymała się naprawdę bardzo dobrze. Na bramki trzeba było czekać do drugiej odsłony tego meczu. W 68. minucie w pole karne gości wpadł Joaquín Correa, jednak po chwili padł jak ścięty. Sędzia nie miał żadnych wątpliwości, Miguel Torres faulował. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Éver Banega i mocnym uderzeniem umieścił piłkę w siatce. Warto dodać, że bliski udanej interwencji był Roberto Jiménez, który wyczuł intencję strzelającego. Trzy minuty później było już 2-0. Kolejny prezent gości dla Sevilli. Fatalny błąd w środku pola piłkarzy Málagi, piłkę przejmuje Luis Muriel. Kolumbijczyk zostawia w tyle obrońców i płaskim strzałem zamyka emocje w tym spotkaniu. Podopieczni Michela tuż przed końcowym gwizdkiem próbowali zdobyć honorowe trafienie, ale znakomitą interwencją popisał się David Soria. W tej sytuacji główkował Miguel Torres.

Po siedmiu kolejkach zespół Sevilli znajduje się na drugim miejscu w tabeli. Z kolei ekipa z Estadio La Rosaleda notuje prawdziwy falstart, z jednym punktem na koncie plasuje się na 19. miejscu.

30.09.2017, 7. kolejka La Liga, Estadio Ramón Sánchez Pizjuán (Sevilla).

Sevilla FC – Málaga CF 2:0 (0:0)

Éver Banega 68′ (k), Luis Muriel 71′

Sevilla: David Soria – Gabriel Mercado, Simon Kjær, Clément Lenglet, Sergio Escudero – Michael Krohn-Dehli (Steven N’Zonzi 84′), Guido Pizarro, Franco Vázquez (Éver Banega 58′) – Jesús Navas, Luis Muriel, Joaquín Correa (Nolito 71′).

Málaga: Roberto Jiménez – Roberto Rosales, Miguel Torres, Paul Baysse, Federico Ricca (Juanpi 25′) – Álex Mula (Keko 77′), Esteban Rolón (Adalberto Peñaranda 75′), Adrián González Morales, Recio, Juan Pérez – Diego Rolán.

Żółte kartki: Gabriel Mercado, Simon Kjær – Esteban Rolón.

Sędzia: Daniel Jesús Trujillo Suarez.