Nice I liga: Raków podtrzymuje dobrą passę

W meczu 11. kolejki Nice I ligi, niespodziewanie Stomil Olsztyn uległ na własnym boisku drużynie Rakowa Częstochowa 1-3. Dla beniaminka jest to czwarte ligowe zwycięstwo z rzędu i nieoczekiwanie doskoczyli do czuba tabeli.

Goście z Częstochowy zaczęli mecz od wysokiego pressingu, jak się okazało przyniosło to zamierzone efekty. W 4. minucie prostopadłym podaniem został obsłużony Karol Mondek, który następnie wpadł w pole karne i pewnym strzałem pokonał Skibę. Goście nie zamierzali jednak na tym poprzestawać, kilka minut później powinno być 2-0. Na szczęście dla gospodarzy, José Embaló minimalnie chybił. Co się nie udało w tej akcji, udało się w następnej. Ogromne zamieszanie w polu karnym Stomilu wykorzystał Krystian Wójcik, dla którego było to pierwsze trafienie w tym sezonie. Jeszcze przed przerwą, faulowany w szesnastce był Paweł Abbott. Do wykonania rzutu karnego podszedł Grzegorz Lech i nie dał szans na interwencję Mateuszowi Kosowi. Stomil złapał kontakt z rywalem, jednak ostatnie słowo należało do gości. Kropkę nad i, w 77. minucie postawił Adam Czerkas, który wykorzystał centrę z rzutu rożnego Rafała Figla. Tym samym 33-latek pozostaje najlepszym strzelcem beniaminka pierwszej ligi. Zwycięstwo w dzisiejszym meczu pozwoliło podopiecznym Marka Papszuna awansować na piątą pozycję w tabeli. Z kolei olsztyński klub plasuje się na 15. pozycji i była to jego druga porażka z rzędu.

30.09.2017, 11. kolejka Nice I ligi, Stadion OSiR (Olsztyn).
Stomil Olsztyn – Raków Częstochowa 1:3 (1:2)
Grzegorz Lech 44’ (k) – Karol Mondek 4’, Krystian Wójcik 17’, Adam Czerkas 77′

Stomil: Piotr Skiba – Janusz Bucholc, Łukasz Sołowiej, Paweł Baranowski, Ernest Dzięcioł (Piotr Głowacki 63′) – Grzegorz Lech, Wiktor Biedrzycki, Daniel Mikołajewski (Milen Gamakow 46′), Dani Ramírez, Wojciech Dziemidowicz (Tomasz Zahorski 77′) – Paweł Abbott.

Raków: Mateusz Kos – Łukasz Góra, Andrzej Niewulis, Lukáš Ďuriška – Piotr Malinowski, Jakub Łabojko, Rafał Figiel, Karol Mondek – Krystian Wójcik (Adam Mesjasz 82′), José Embaló (Adam Czerkas 75′), Aghwan Papikjan (Hubert Tomalski 46′).

Żółte kartki: Daniel Mikołajewski, Paweł Baranowski, Wiktor BiedrzyckiPaweł Abbott – Jakub Łabojko, Rafał Figiel, Adam Mesjasz.
Sędzia: Konrad Kiełczewski (Białystok).