La Liga: Getafe wygrywa mimo przeciwności losu, Huesca wciąż na dnie
W ostatnich dwóch starciach Elche na własnym stadionie podejmowało Getafe, zaś Huesca walczyła o cenne punkty z Betisem.
Elche - Getafe 1:3
Zamieszanie wokół tego spotkania było ogromne. Pierwotnie miało się ono odbyć w niedzielę o 18.30, ale ze względów atmosferycznych zostało ono przeniesione na dziś na 19.00. Władze ekipy spod Madrytu grzmiały, ponieważ to oni musieli pokonać większy dystans, by przybyć na stadion. Wcześniej nie uczestniczyli w żadnym treningu. Po rozpoczęciu spotkania wydawało się, że gospodarze zdołają wykorzystać "nieprzygotowanie" rywala. Już w 4. minucie gola zdobył Raul Guti, który nie pilnowany w polu karnym trafił do siatki. Później jednak Getafe pokazało się z dużo lepszej strony. Przed przerwą do wyrównania doprowadził Marc Cucurella.
Po zmianie stron swoją szansę dostał Takefusa Kubo, który zamienił Villarreal na Getafe. Japończyk od razu zrobił dobre wrażenie, a kolejne minuty pokazywały, że Unai Emrey ma czego żałować. Najpierw po jego strzale piłkę do siatki dobił Jaime Mata, w końcówce po jego akcji podyktowany został rzut karny. Stały fragment na gola wykorzystał Angel, który przypieczętował zwycięstwo.
¡FINAAAAL en el Martínez Valero! @elchecf 1-3 @GetafeCF.
¡Primera victoria del 2021 y tres puntos importantísimos! 💪#VamosGeta #ElcheGetafe pic.twitter.com/aEmqrp0NML
— Getafe C.F. (@GetafeCF) January 11, 2021
Huesca - Betis 0:2
Huesca wciąż okupuje strefę spadkową i nie wiele się zanosi, by szybko stamtąd wyszli. Dziś po raz kolejny zagrali przyzwoicie, ale i tak musieli uznać wyższość rywali. Betis na prowadzenie wyszedł w 78. minucie po trafieniu Aissy Mandiego. Kilka sekund później prowadzenie mógł podwyższyć Juanmi, ale nie trafił do pustej siatki z kilku metrów. W 82. minucie z boiska wyleciał Paul Akouokou za brutalne wejście w jednego z rywali. Gra w osłabieniu nie przeszkodziła im jednak w osiągnieciu celu. Gdy Huesca postawiła wszystkie karty na stole, odsłoniła się, Betis wyprowadził szybką kontrę. W wyniku czego dośrodkowanie od Nabila Fekira wykorzystał Antonio Sanabria.
95’ ⏱⚽ ¡Final del partido con victoria verdiblanca! 👏👏
🔵🔴 #HuescaRealBetis 0-2 💚⚪#DíaDeBetis #ForeverGreen pic.twitter.com/9Bs4YrdviO
— Real Betis Balompié 🌴💚 (@RealBetis) January 11, 2021
-

AktualnościOficjalnie: Bayer Leverkusen ma nowego trenera!Wiktor Palmowski / 26 maja 2025, 19:26
-

Ligi zagraniczneOficjalnie: Bogusz zagra dla meksykańskiego klubu



Kamil Gieroba / 25 stycznia 2025, 22:36
-

AktualnościFinał Superpucharu Hiszpanii: Barcelona rozjeżdża Real, mnóstwo goli. Czerwona kartka Szczęsnego, bramka Lewandowskiego (WIDEO)Karol Świderek / 12 stycznia 2025, 23:25
-

Ligi zagraniczneOficjalnie: RB Salzburg z nowym trenerem. Powrót w nowej roli



Kamil Gieroba / 18 grudnia 2024, 12:33
-

Ligi zagraniczneKibice NAC Bredy oddali hołd polskim żołnierzom. Piękna oprawa na meczu

Victoria Gierula / 27 października 2024, 8:00
-

Ligi zagraniczne"Prawdziwą przyczyną zwolnienia..." – Dlatego Michniewicz stracił pracę w Maroko



Kamil Gieroba / 16 października 2024, 13:28









































