blank
Udostępnij:

La Liga: Bolesna porażka Barcelony z Almerią

FC Barcelona uległa z Almerią (0:1) w 23. kolejce La Liga. Duma Katalonii po siedmiu kolejnych zwycięstwach musiała uznać wyższość 15. zespołu w lidze.

Katalończycy pożegnali się z europejskimi pucharami po porażce na Old Trafford z Manchesterem United (1:2). W pełni będą skupieni na lidze, w której są na szczycie. Dodatkowo remis Realu Madryt w derbach z Atletico sprawia, że wygrana z Almerią dałoby już dziesięć punktów przewagi.

- Robert Lewandowski rozumie, że jest to projekt długoterminowy. Jest świadomy swojego miejsca pobytu. Zmieniliśmy się od zeszłego roku do teraz. W tej chwili mamy tylko jeden tytuł - Superpuchar Hiszpanii - ale chcemy więcej - powiedział Xavi.

W 24. minucie gospodarze wyprowadzili skuteczną kontrę. Luis Suarez podcinką uruchomił Malijczyka El Bilala Toure, który z zimną krwią uderzył nad bezradnym Marc-Andre ter Stegenem. W pierwszej odsłonie, Blaugrana nie zachwyciła, a Lewandowski był niewidoczny. Dominacja w posiadaniu piłki (około 70 proc.) przez Barcelonę w żaden sposób nie przekładało się na groźniejsze okazje. Almeria wybijała mądrzę z rytmu gości. W 86. minucie Ronald Araujo po dośrodkowaniu Ferrana Torresa uderzył blisko słupka. Dla Barcy to druga porażka ligowa w sezonie, a w następnej kolejce podejmie na Camp Nou Valencię.