Raphinha
Udostępnij:

La Liga: Barcelona zdemolowała Valladolid (WIDEO)

FC Barcelona pokonała Real Valladolid aż 7:0 w meczu 4. kolejki La Liga. Hat-trickiem popisał się Raphinha. Robert Lewandowski zdobył bramkę i zaliczył asystę.

Od pierwszych minut tego spotkania było wiadome, że szykuje się ciężkie popołudnie dla przyjezdnych z Valladolid. Otwarcie wyniku nastąpiło w 21. minucie. Raphinha idealnie wkleił się w linię obrońców, otrzymał długie podanie od Cubarskiego, przyjął i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza. Trzy minut później niemal identyczna akcja i Barcelona prowadziła już 2:0. Tym razem podawał Lamine Yamal a bramkę zdobył Lewandowski. Jeszcze przed przerwą po stałym fragmencie gry Kounde zdobył trzecią bramkę.

Po przerwie udawało się Realowi Valladolid bronić do 64. minuty. Wtedy po zamieszaniu w polu karnym piłkę do bramki umieścił Raphinha. Brazylijczyk chwilę później skompletował hat-tricka w sytuacji sam na sam posyłając piłkę między nogami bramkarza. Po piątej bramce zszedł z boiska Robert Lewandowski. Barcelona zdobyła jeszcze dwie bramki. Najpierw Dani Olmo zatańczył z obrońcami i pewnym strzałem zdobył swoją drugą bramkę dla Barcy. A rezerwowy Ferran Torres ustalił wynik meczu po świetnym dośrodkowaniu Raphinhi.