Udostępnij:

La Liga: Barcelona wygrywa. Lewy z kolejnym rekordem (WIDEO)

FC Barcelona pokonała Getafe 1:0 w meczu 7. kolejki La Liga. Zwycięstwo dla "Dumy Katalonii" zapewnił Robert Lewandowski.

Niespełna dwadzieścia minut udawało się Getafe zachować czyste konto. Yamal wypuścił Kounde, Francuz dośrodkował w pole karne, gdzie próbował interweniować bramkarz Getafe. Najlepiej w "szesnastce" odnalazł się Robert Lewandowski, który otworzył wynik meczu. Był to również 49 gol "Lewego" w La Liga, co czyni go najskuteczniejszym Polakiem w historii rozgrywek. Lewandowski miał jeszcze jedną okazję przed przerwą, ale dobrze spisał się w bramce Soria. Po przerwie nie ustawały ataki Barcy, ale nie przyniosły drugiej bramki. Czarował i próbował z dystansu Yamal, z rzutu wolnego uderzał Raphinha. Najlepszą okazję miał Eric Garcia, ale z pięciu metrów przestrzelił nad bramką.

W końcówce było trochę nerwów w defensywie, ale Barcelona wygrywa 1:0 z Getafe. Barca z kompletem 21. punktów prowadzi w tabeli La Liga.