Kto zagra w nowym europejskim turnieju?

Oficjalna piłka Liga Mistrzów / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Liga Konferencji Europy UEFA zaczyna się już za kilka miesięcy, a jednak dalej mało wiadomo nie tylko o samych rozgrywkach, ale też o tym kto w nich zagra. Zatem jak będą przeprowadzane eliminacje i które drużyny będziemy mogli prawdopodobnie oglądać w nowym turnieju?

Głównym założeniem Ligi Konferencji UEFA jest danie możliwości gry w turniejach międzynarodowych, ekipom z najsłabszych lig. Dlatego pierwsza tura eliminacji będzie obejmowała aż 75 zespołów. Znajdą się tam kluby z m.in.: San Marino, Kosowa czy Andory. W obecnej sytuacji ligowej, z polskich zespołów, w tych początkowych meczach będziemy mogli oglądać Raków Częstochowę.

Po tym etapie do kwalifikacji dołączą też ekipy, które odpadną z Ligi Mistrzów. Przez to w tej fazie walkę o miejsce w grupie podejmie 110 zespołów. Tutaj możemy spodziewać się obecności: PAOK-u, Anderlechtu czy naszej Pogoni Szczecin. Druga runda eliminacji listę klubów skróci prawie o połowę, pozostawiając tylko 62 drużyny na placu boju. W następujących po kolejnym etapie play-offach do gry przyłączą się zespoły wyeliminowane z Ligi Mistrzów. Jak przewiduje “First Time Finish”, do Ligi Konferencji Europy UEFA dołączy wtedy Legia Warszawa.

Na szczęście jest to już ostatni etap tych skomplikowanych kwalifikacji. Wszystkie klub, którym do tego momentu udało się zostać w rozgrywkach, zostaną przydzielone najpierw do wyznaczonych na podstawie rankingu UEFA koszyków, a później do ośmiu grup. Według symulacji przeprowadzonej przez “First Time Finish”

https://firsttimefinish.co.uk/2021/04/01/uefa-europa-conference-league/

Rozgrywki Ligi Konferencji Europy UEFA mają rozpocząć się już w przyszłym sezonie.


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV
OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W STS TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *