Krzysztof Kamiński zostanie w Płocku do 2024 roku

jubilo-iwata.co.jp

Krzysztof Kamiński związał się nowym kontraktem z Wisłą Płock. Umowa ma obowiązywać 30-letniego bramkarza do końca czerwca 2024 roku.

Polski golkiper do zespołu “Nafciarzy” wrócił w lutym zeszłego roku. Wcześniej w klubie z Płocka przebywał w latach 2010-2012. Po tym okresie zmienił barwy klubowe i przeniósł się do Ruchu Chorzów. Przez nie całe trzy lata kiedy zakładał koszulkę chorzowian, stanął między słupkami w 45 spotkaniach. Jednak na początku 2015 roku Kamiński wyjechał z Polski. Za kwotę 200 tysięcy euro przeniósł się do japońskiego Jubilo Iwata. W azjatyckim klubie rozegrał w sumie 154 meczów, w których aż 50 razy zachował czyste konto.

Po powrocie do Polski 30-latek stał się podstawowym bramkarzem Wisły Płock. W obecnym sezonie rozegrał każdą możliwą minutę ligowych oraz pucharowych starć “Nafciarzy”. Z tego w siedmiu spotkaniach nie pozwolił rywalom się pokonać. Przez to znajduje się obecnie na drugim miejsce, za Dante Stipicą, jeżeli chodzi o liczbę czystych kont w sezonie. Nic zatem dziwnego, że włodarze klubu z Płocka postanowili zatrzymać utalentowanego golkipera na dłużej w swoim klubie. Mimo 30 lat zaproponowano Kamińskiemu przedłużenie współpracy o ponad trzy lata. Były zawodnik Ruchu Chorzów ma zostać na stadionie imienia Kazimierza Górskiego aż do końca czerwca 2024 roku.


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV
OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W STS TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *