Król strzelców PKO Ekstraklasy wybierze ligę turecką?

Igor Angulo / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Adana Demirspor oraz Bursaspor wykazują zainteresowanie Igorem Angulo, któremu w czerwcu wygasa umowa. Król strzelców ubiegłego sezonu nie może dojść do porozumienia w sprawie przedłużenia kontraktu z Górnikiem Zabrze.

Doświadczony Hiszpan oczekuje dwuletniego kontraktu, a “Górnicy” mogą zaproponować zaledwie roczny uznając, że jego forma za kilkanaście miesięcy jest wielką niewiadomą. Katowicki “Sport” uważa, iż o kartę zawodniczą powalczą zespoły z drugiej ligi tureckiej – Adana Demirspor oraz Bursaspor. W tym pierwszym zespole występuje zapomniany już Jakub Kosecki.

Dla 35-letniego Igora Angulo to ostatni moment, by wywalczyć wysoką pensję. – Jest zainteresowanie jednego z klubów w Turcji. Górnik o tym wie. Są też drużyny z Ekstraklasy, ale z drugiej strony powiedziałem działaczom, że priorytetem jest dla mnie pozostanie w Górniku. W styczniu chciałbym mieć kontrakt przedłużony o dwa lata – mówił Hiszpan po spotkaniu z Jagiellonią Białystok.

Do Górnika Zabrze przebył z greckiego Plataniasu i z miejsca stał się kluczową postacią drużyny. W sezonie 2016/17 wywalczył awans do Ekstraklasy, a sam został królem strzelców wówczas Nice 1. Ligi (17 goli). na ten moment trudno sobie wyobrazić Górnika Zabrze bez Igora Angulo, który razem z Jesusem Jimenezem tworzą zgrany duet.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *