Paco Alcacer chce opuścić Dortmund. Borussia stawia warunek

Paco Alcacer

Zdjęcie: https://bvbbuzz.com/

Pozycja Paco Alcacera w Borussii Dortmund stoi pod znakiem zapytania. Transfer Erlinga Haalanda może mieć walny wpływ na przyszłość Hiszpana.

Zgodnie z doniesieniami niemieckich mediów 26-latek obawia się o ilość minut na murawie w obliczu wspomnianego transferu Haalanda z RB Salzburg. Napastnik nie zamierza czekać na rozwój wydarzeń i już teraz ma domagać się transferu.

Klub idzie zawodnikowi na rękę i nie wyklucza negocjacji z potencjalnymi kupcami. Kierownictwo BVB stawia jednak warunek – zainteresowany musi zaoferować “odpowiednią ilość pieniędzy”, a takowa oferta do Dortmundu jeszcze nie wpłynęła. Nie wiadomo jak prezentują się oczekiwania Borussii. Alcacer trafił na Signal Iduna Park za 21 milionów €, choć jego wartość szacuje się na ok. 40 milionów.

Zainteresowanie usługami Paco wyraża ponoć Atletico Madryt, o którym wcześniej mówiło się w kontekście ewentualnego transferu Krzysztofa Piątka. Przeszkodą na drodze do finalizacji transferu może okazać się wspomniana kwota, choć pomiędzy stronami wciąż nie doszło do negocjacji.

W barwach Borussii Alcacer rozegrał łącznie 47 spotkań, w których to zdobył 26 bramek, a także zanotował 4 asysty. Zmiana otoczenia może okazać się dla Paco istotna ze względu na nadchodzące wielkimi krokami Euro 2020.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi