Korona Kielce została dokapitalizowana, miasto dogadane z większościowym właścicielem
W siedzibie Korony Kielce odbyło się Walne Zgromadzenia Akcjonariuszy, na którym podjęto decyzję o dokapitalizowaniu klubu kwotą 5,1 miliona złotych.
We wtorek na nadzwyczajnej sesji radni zdecydowali o przejęciu 72 proc. akcji Korony Kielce. Oznacza to zatem, że miasto znowu stanie się właścicielem. Dirk Hundsdörfer już od dłuższego nie zamierzał zajmować się życiem drużyny. Decyzje personalne w ostatnich miesiącach doprowadził zespół do spadku po jedenastu latach.
- Zakończenie procesu dokapitalizowania było jednym z elementów oferty na zakup 72 procent akcji Korona SA przez Miasto Kielce od niemieckiego, większościowego akcjonariusza. W najbliższych dniach, zgodnie z podjętą dziś uchwałą Rady Miasta Kielce, dojdzie do podpisania umowy, na mocy której Miasto Kielce zostanie 100-procentowym akcjonariuszem Korona SA - poinformowano.
- To posiedzenie ma rozstrzygnąć dalsze losy Korony. Rada podejmie decyzje o zaangażowaniu miasta w spółkę. Miasto nie ma w obowiązkach prowadzenia profesjonalnych klubów sportowych. Ale mamy inne instrumenty - promocję poprzez sport. Jest wiele komentarzy, że nie stać nas na to. Zaangażowanie miasta było od lat i sprawa dotyczy wielu grup społecznych - mówił prezydent miasta, Bogdan Wenta, cytowany przez "Echo Dnia". W tej sytuacji kibice będą oczekiwać niezbędnych wzmocnień, by szybko powrócić do elity.
źródło: korona-kielce.pl / echodnia.eu / własne
-

Kwadrans futboluMbappe z pięknym golem, a Musiala ze straszliwą kontuzją I KWADRANS FUTBOLU #167



Rafał Makowski / 6 lipca 2025, 15:24
-


EkstraklasaOficjalnie: Gumny wraca do Lecha Poznań







Kamil Gieroba / 2 lipca 2025, 8:38
-

Kwadrans futboluCzy Jerzy Brzęczek naprawdę może zostać selekcjonerem xD? I KWADRANS FUTBOLU #166



Rafał Makowski / 29 czerwca 2025, 15:28
-


EkstraklasaOficjalnie: Motor z nowym napastnikiem







Kamil Gieroba / 26 czerwca 2025, 11:09
-

EkstraklasaPech nowego piłkarza Górnika Zabrze. Kilka tygodni przerwy







Kamil Gieroba / 25 czerwca 2025, 20:02
-

Kwadrans futboluCezary Kulesza podejmuje kolejną świetną decyzje... I KWADRANS FUTBOLU #165



Rafał Makowski / 22 czerwca 2025, 14:02







































