Kopenhaga z minimalną zaliczką przed rewanżem

W pierwszym meczu 1/8 finału ligi europejskiej Kopenhaga pokonało 1:0 Ajax Amsterdam.

Pierwszy atak gospodarzy i, już w 29. sekundzie meczu Duńczycy objęli prowadzenie. Świetne podanie Kvista do Falka Jensena, a ten nie miał problemów, by skierować piłkę do siatki. W 12.minucie odpowiedź Ajaxu, jednak strzał z woleja Viergevera nie zagroził bramce strzeżonej przez Olsena. W 32. minucie po dośrodkowaniu Klaassena, Dolberg świetnie zastawił się z Ankersenem i posłał piłkę do siatki, dla Kopenhagi to był pierwszy stracony gol na własnym boisku w europejskich pucharach. Drugą połowę lepiej zaczęli zawodnicy z Amsterdamu, jednak ani Traore, ani Van De Beek nie umieli pokonać Olsena. W 59. minucie Kornelius strzałem z głowy pokonał Onane i wyprowadził Duńczyków na prowadzenie. Ostatnie minuty meczu należały do gości. Najpierw Klaassen nie umiał wykorzystać sytuacji sam na sam, a później Dolberg, choć strzelił gola to sędzia dopatrzył się przewinienia. Ostatecznie wynik nie uległ zmianie i Kopenhaga jedzie z jednobramkową przewagą na rewanż.

Kopenhaga 2:1 Ajax