NA GORĄCO

Koniec przygotowań – czas na ostateczny sprawdzian

8 lutego 2019, 09:00 | Foto: Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat) | Autor: Bartłomiej Wrzesiński
Koniec przygotowań – czas na ostateczny sprawdzian
Ekstraklasa
0

Po długiej, zimowej przerwie, wreszcie się doczekaliśmy – wracają rozgrywki Lotto Ekstraklasy. Zimowy okres przygotowawczy przebiegał pod znakiem zgrupowań, sparingów oraz poszukiwania i testowania potencjalnych wzmocnień.

Wszystkie drużyny występujące w tym sezonie w rozgrywkach Lotto Ekstraklasy w zimowym okresie przygotowawczym wybrała się na zagraniczne zgrupowania. Zdecydowana większość klubów zdecydowała się na wyjazd do Turcji. Były to: Arka Gdynia, Cracovia, Jagiellonia Białystok, Korona Kielce, Lech Poznań, Lechia Gdańsk, Miedź Legnica, Pogoń Szczecin, Piast Gliwice, Śląsk Wrocław, Wisła Kraków i Zagłębie Lubin. Jak pokazała rzeczywistość nie był to zbyt trafiony wybór – pogoda w Turcji w tym roku była wyjątkowo kapryśna. Trenerzy klubów Ekstraklasy momentami mieli ogromny problem – z powodu ciągłych burz i nawałnic, a co za tym idzie także zalanych boisk – często byli zmuszani do odwoływania treningów czy nawet sparingów.

Górnik Zabrze i Wisła Płock zdecydowali się z kolei na wyjazd na Cypr. Legia Warszawa całkowicie zaszyła się w Portugalii w ośrodku treningowym stworzonym przez Jose Mourinho. Ricardo Sá Pinto budował aurę tajemnicy wokół drużyny, nie pozwalając na ujawnianie informacji dotyczących sparingpartnerów mistrzów Polski.

Ciekawe rozwiązanie w tym roku wybrali włodarze Zagłębia Sosnowiec. Piłkarze beniaminka Chorwacji wzięli udział w zorganizowanym w Chorwacji towarzyskim turnieju Arena Cup. Rozegrali tam cztery spotkania i ostatecznie zajęli 3. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Zapraszamy do zapoznania się z analizą meczów sparingowych oraz ruchów transferowych zespołów Ekstraklasy w zimowym okresie przygotowawczym:


Arka Gdynia

22.01: Arka Gdynia – Sławija Sofia (Bułgaria) 0:0

24.01: Arka Gdynia – Czerno More Warna (Bułgaria) 1:0 (grano 4×30 minut)

Rafał Siemaszko 94

28.01: Arka Gdynia – FK Ołeksandrija (Ukraina) 2:0

Luka Zarandia 60, Rafał Siemaszko 82

31.01: Arka Gdynia – FK Makedonija Ǵorče Petrov (Macedonia) 2:1

Damian Zbozień, Michał Janota

31.01: Arka Gdynia – Szachtior Karaganda (Kazachstan) 2:1

Rafał Siemaszko 30, 65 – Dmitrij Baczek 75

Bilans: 5 spotkań – cztery zwycięstwa, jeden remis

Strzelcy: Rafał Siemaszko (cztery), Luka Zarandia, Damian Zbozień, Michał Janota

Transfery do klubu: Maksymilian Banasiewicz (Stal Mielec), Agustín Barán (bez klubu), Rogelio Chávez (bez klubu), Michael Olczyk (bez klubu).

Transfery z klubu: Andrij Bohdanow (Desna Czernihów), Karol Danielak (rezerwy), Adrian Klimczak (ŁKS Łódź), Robert Sulewski (rezerwy), Michał Żebrakowski (wypożyczenie do Warty Poznań).


Cracovia

18.01: Stal Mielec – Cracovia 1:1

Josip Šoljić 28 – Filip Piszczek 54

23.01: Cracovia – Vejle BK (Dania) 1:1

Airam Cabrera 75 (karny) – Adam Jakobsen 44

26.01: Cracovia – Achmat Grozny (Rosja) 3:3

Michal Sipľak 5, Marcin Budziński 40, Airam Cabrera 42 (karny) – Ismael Lima 53, Ablaye Mbengue 73, 76

31.01: Cracovia – Partizan Belgrad (Serbia) 1:0

Airam Cabrera 64 (karny)

01.02: Cracovia – FK Proleter Nowy Sad (Serbia) 0:1

Bilans: 5 spotkań – jedna wygrana, trzy remisy, jedna porażka

Strzelcy: Airam Cabrera (trzy), Filip Piszczek, Marcin Budziński, Michal Sipľak

Transfery do klubu: Bojan Čečarić  (FK Spartak Subotica), Sergiu Hanca (Dinamo Bukareszt), Mateusz Pieńczak (drużyna juniorów Cracovii), Adam Wilk (powrót z wypożyczenia z Ruchu Chorzów), Michał Zięba (drużyna juniorów Cracovii).

Transfery z klubu: Maciej Gostomski, Sierdier Sierdierow (NK Inter Zaprešić).


Górnik Zabrze

16.01: Górnik Zabrze – MS Anagénnissi Derýnias (Cypr) 8:0

Szymon Żurkowski 6, Jesús Jiménez 10, 14, 18, Walerian Gwilia 29, Przemysław Wiśniewski 78, Kamil Zapolnik 79, Kacper Michalski 85

25.01: Górnik Zabrze – Spartak Moskwa (drużyna młodzieżowa (Rosja) 2:1

Marcin Urynowicz 3, Krzysztof Kiklaisz 59 – Fanil Sungatulin 6

26.01: Górnik Zabrze – FK Teplice (Czechy) 0:2

Patrik Žitný 56, Soune Soungole 68

28.01: Górnik Zabrze – FK Čukarički Belgrad (drużyna młodzieżowa (Serbia) 3:1

Daniel Smuga 20, Adam Ryczkowski 23, Szymon Matuszek 88 – Lazar Daničić 75 (karny)

30.01: Górnik Zabrze – FK Čukarički Belgrad (Serbia) 1:1

Igor Angulo 8 – Samuel Owusu 31

31.01: Górnik Zabrze – AS Omónia Lefkossías (drużyna młodzieżowa (Cypr) 9:0

Daniel Smuga 3, 29, 76, Wojciech Hajda 25, Kamil Zapolnik 56, 60, 61, 72, Adam Ryczkowski 78

Bilans: 6 spotkań – cztery zwycięstwa, jeden remis, jedna porażka

Strzelcy: Kamil Zapolnik (pięć), Daniel Smuga (cztery), Jesús Jiménez (trzy), Adam Ryczkowski (dwie), Walerian Gwilia, Szymon Żurkowski, Przemysław Wiśniewski, Kacper Michalski, Marcin Urynowicz, Krzysztof Kiklaisz, Szymon Matuszek, Igor Angulo, Wojciech Hajda.

Transfery do klubu: Ishmael Baidoo (Septemwri Sofia), Martin Chudý (FC Spartak Trnava), Walerian Gwilia (FC Luzern), Mateusz Matras (wypożyczony z Zagłębia Lubin), Giánnis Mystakídis (wypożyczony z PAÓK-u, jesień spędził na wypożyczeniu w PAS Giánnina).

Transfery z klubu: Bartłomiej Olszewski (wypożyczony do Pogoni Siedlce), Rafał Wolsztyński (Widzew Łódź).


Jagiellonia Białystok

23.01: Jagiellonia Białystok – Arsienał Tuła (Rosja) 1:2

Patryk Klimala 74 – Kantiemir Bierchamow 64, Paweł Gierach 83 (bramka samobójcza)

27.01: Jagiellonia Białystok – FC Slovan Liberec (Czechy) 3:1

Ivan Runje 20, Mile Savković 37, Patryk Klimala 78 – Aleš Nešický 59

30.01: Jagiellonia Białystok – Karpaty Lwów (Ukraina) 1:0

bramka samobójcza 4

31.01: Jagiellonia Białystok – Dinamo Moskwa (Rosja) 2:1

Patryk Klimala 64, Arvydas Novikovas 68 – Wiaczesław Grulow 90

Bilans: 4 spotkania – trzy wygrane, jedna porażka

Strzelcy: Patryk Klimala (trzy), Ivan Runje, Mile Savković, Arvydas Novikovas, bramka samobójcza

Transfery do klubu: Martin Adamec (powrót z wypożyczenia z Wigier Suwałki), Zoran Arsenić (Wisła Kraków), Jesús Imaz (Wisła Kraków), Andrej Kadlec (FC Spartak Trnava), Martin Košťál (Wisła Kraków), Stefan Šćepović (MOL Vidi FC).

Transfery z klubu: Roman Bezjak (APÓEL Nikozja), Łukasz Burliga (Wisła Kraków), Przemysław Frankowski (Chicago Fire), Rafał Grzyb (koniec kariery, został członkiem sztabu szkoleniowego), Lukas Klemenz (Wisła Kraków), Mateusz Machaj (Chrobry Głogów), Cillian Sheridan (Wellington Phoenix FC), Karol Świderski (PAÓK).


Korona Kielce

16.01: Korona Kielce – Politehnica Iași (Rumunia) 3:0

Felicio Brown Forbes 49, 70, Wato Arweladze 54

20.01: Korona Kielce – Ferencvárosi TC (Węgry) 3:2

Felicio Brown Forbes 65, 73, Maciej Górski 86 – Amadou Moutari 50, Roland Varga 71

24.01: Korona Kielce – FC Baník Ostrawa (Czechy) 3:3

Michael Gardawski 38, Elia Soriano 44, Ognjen Gnjatić 55 – Nemanja Kuzmanović 15, Václav Procházka 28, Jakub Šašinka 85

02.02: Korona Kielce – Puszcza Niepołomice 0:2

Mariusz Idzik 47, Szymon Gwiazda 81

03.02: Korona Kielce – Stal Mielec

Bilans: 5 spotkań – trzy zwycięstwa, jedna porażka

Strzelcy: Felicio Brown Forbes (cztery), Wato Arweladze, Maciej Górski, Michael Gardawski, Elia Soriano, Ognjen Gnjatić

Transfery do klubu: Ognjen Gnjatić (Roda Kerkrade), Oskar Sewerzyński (rezerwy Korony).

Transfery z klubu: Elhadji Pape Diaw (Angers SCO), Zlatko Janjić (SG Sonnenhof Grossaspach), Mateusz Możdżeń (Zagłębie Sosnowiec).


Lech Poznań

23.01: Lech Poznań – Etyr Wielkie Trnowo (Bułgaria) 1:3

Filip Marchwiński 90 – Veljko Batrović 5, Miłczo Angełow 39, Danijeł Mładenow 73

26.01: Lech Poznań – SK Sturm Graz (Austria) 1:2

Rafał Janicki 90 – Thomas Schrammel 29, Ivan Ljubić 78

27.01: Lech Poznań – FC DAC 1904 Dunajská Streda (Słowacja) 1:0

Paweł Tomczyk 72

30.01: Lech Poznań – FK Voždovac (Serbia) 0:1

Alen Mašović 59

31.01: Lech Poznań – Szachtar Donieck (Ukraina) 0:3

Júnior Moraes 31, Manor Solomon 84, Olarenwaju Kayode 90

Bilans: 5 spotkań – jedno zwycięstwo, cztery porażki

Strzelcy: Filip Marchwiński, Rafał Janicki, Paweł Tomczyk.

Transfery do klubu: Juliusz Letniowski (Bytovia Bytów), Timur Żamaletdinow (wypożyczony z CSKA Moskwa).

Transfery z klubu: Dioni (Cultural y Deportiva Leonesa), Maciej Orłowski (wypożyczony do Górnika Łęczna), Bartosz Przybysz (wypożyczony do Puszczy Niepołomice), Paweł Tomczyk (wypożyczony do Piasta Gliwice), Hubert Sobol (wypożyczony do Warty Poznań).


Lechia Gdańsk

15.01: Lechia Gdańsk – Bytovia Bytów 4:4

Brak informacji o strzelcach bramek dla Lechii

21.01: Lechia Gdańsk – Viitorul Constanța (Rumunia) 2:1

Mateusz Żukowski 8, Patryk Lipski 43 – Ianis Hagi 23

25.01: Lechia Gdańsk – Łudogorec Razgrad (Bułgaria) 1:0

Mateusz Żukowski 73

28.01: Lechia Gdańsk – Odense BK (Dania) 0:2

Bashkim Kadrii 40, 68

01.01: Lechia Gdańsk – FC Viktoria Köln 1904 (Niemcy) 3:3

Jakub Arak 19, Filip Dymerski 57, Mateusz Sopoćko 65 – Mike Wunderlich, Hamza Saghiri, Albert Bunjaku

01.01: Lechia Gdańsk – Suwon Samsung Bluewings (Korea Południowa) 3:0 

Flávio Paixão 18 (karny), 31, Artur Sobiech 74 (karny)

Bilans: 6 spotkań – trzy zwycięstwa, dwa remisy, jedna porażka.

Strzelcy: Mateusz Żukowski (dwie), Flávio Paixão (dwie), Jakub Arak, Filip Dymerski, Mateusz Sopoćko, Artur Sobiech, Patryk Lipski.

Transfery do klubu: Mateusz Cegiełka (rezerwy Lechii), Filip Dymerski (rezerwy Lechii).

Transfery z klubu: Ariel Borysiuk (wypożyczony do Wisły Płock), Adam Chrzanowski (wypożyczony do Wigier Suwałki), Przemysław Macierzyński (wypożyczony do Gryfa Wejherowo), Sławomir Peszko (wypożyczony do Wisły Kraków).


Legia Warszawa

15.01: Legia Warszawa – Clube Olímpico do Montijo (Portugalia) 4:1

Kasper Hämäläinen 35, William Rémy 45, Salvador Agra 81, Carlitos 90 – Beto 89

16.01: Legia Warszawa – FC Amora (Portugalia) 0:2

William Rémy 71, Sandro Kulenović 84

17.01: Legia Warszawa – FC Alverca (Portugalia) 1:2
Mateusz Wieteska 43 – Breno, Alex Apolinário

24.01: Legia Warszawa – CD Mafra (Portugalia) 2:1

William Rémy 29, Carlitos 87 – Flávio Silva 31

26.01: Legia Warszawa – Vitória FC Setúbal (Portugalia) 1:0

Kasper Hämäläinen 82

29.01: Legia Warszawa – CD Cova da Piedade (Portugalia) 2:0

Cafú 69, Dominik Nagy 77

Bilans: 6 spotkań – pięć zwycięstw, jedna porażka

Strzelcy: William Rémy (trzy), Kasper Hämäläinen (dwie), Carlitos (dwie), Salvador Agra, Mateusz Wieteska, Dominik Nagy, Cafú, Sandro Kulenović.

Transfery do klubu: Iuri Medeiros (wypożyczony ze Sportingu Lizbona, jesień spędził na wypożyczeniu w Genoi), Luís Rocha (Panetolikós GFS), Salvador Agra (Cádiz CF).

Transfery z klubu: Eduardo, Mateusz Hołownia (wypożyczony do Śląska Wrocław), José Kanté (wypożyczony do Club Gimnàstic de Tarragona), Vjačeslavs Kudrjavcevs (FK Ventspils), Mikołaj Kwietniewski (wypożyczony do Bytovii Bytów), Krzysztof Mączyński (Śląsk Wrocław), Michał Pazdan (MKE Ankaragücü SK).


Miedź Legnica

19.01: Miedź Legnica – Sławija Sofia (Bułgaria) 2:1

Fabian Piasecki 21, Henrik Ojamaa 50 (karny) – Cwetelin Czunczukow 61

22.01: Miedź Legnica – Czerno More Warna (Bułgaria) 1:1

Fabian Piasecki 64 (karny) – Mirosław Enczew 80

26.01: Miedź Legnica – FK Vardar Skopje (Macedonia) 2:1

Paweł Zieliński 36, Fabian Piasecki 81 – Willian Lira 22

31.01: Miedź Legnica – SKA Chabarowsk (Rosja) 2:3

Henrik Ojamaa 28, Fabian Piasecki 40 – Maksim Kazankow 33, zawodnik testowany 66, Irakli Kwekweskiri 73

31.01: Miedź Legnica – Czornomoreć Odessa (Ukraina) 1:2

Aleksandar Miljković 36 – Andrij Miszczenko 7, zawodnik testowany 25

Bilans: 5 spotkań – dwa zwycięstwa, jeden remis, dwie porażki

Strzelcy: Fabian Piasecki (cztery), Henrik Ojamaa (dwie), Paweł Zieliński, Aleksandar Miljković.

Transfery do klubu:  Rafał Adamski (rezerwy Miedzi), Božo Musa (Slaven Belupo), Joan Román (AÉL Limassol).

Transfery z klubu: Frank Adu Kwame (Wigry Suwałki), Fran Cruz (Extremadura UD), Wojciech Łobodziński (rezerwy, dodatkowo został asystentem trenera drużyny rezerw).


Piast Gliwice

18.01: Piast Gliwice – GKS 1962 Jastrzębie 2:0

Karol Stanek 2, Aleksander Jagiełło 27

23.01: Piast Gliwice – Qarabağ Ağdam (Azerbejdżan) 1:1

Joel Valencia 9 – Araz Abdullayev 16

26.01: Piast Gliwice – Bohemians 1905 (Czechy) 1:1

Joel Valencia 8 – Jan Záviška 72

29.01: Piast Gliwice – Botew Płowdiw (Bułgaria) 0:0

02.02: Piast Gliwice – Zoria Ługańsk (Ukraina) 2:2

Michal Papadopulos 78, Jorge Félix 80 – Serhij Majboroda 73, 85

Bilans: 5 spotkań – jedno zwycięstwo, cztery remisy

Strzelcy: Joel Valencia (dwie), Karol Stanek, Aleksander Jagiełło, Michal Papadopoulos, Jorge Félix.

Transfery do klubu: Paweł Tomczyk (wypożyczony z Lecha Poznań).

Transfery z klubu: Karsten Ayong (FC DAC 1904 Dunajská Streda), Denis Gojko (wypożyczony do Stali Mielec).


Pogoń Szczecin

18.01: Pogoń Szczecin – FC Hermannstadt (Rumunia) 1:1

Kamil Drygas 11 – Mihai Dumitriu 34

18.01: Pogoń Szczecin – Dinamo Moskwa (Rosja) 1:3

Spas Delew 32 – Jewgienij Markow 56, 84 (karny), Stanisław Łacewicz 61

21.01: Pogoń Szczecin – FC Baník Ostrawa (Czechy) 0:1

Jakub Bolf 55

24.01: Pogoń Szczecin – Odense BK (Dania) 0:1

Casper Nielsen 52

02.02: Pogoń Szczecin – Brøndbyernes IF (Dania) 1:3

Iker Guarrotxena 65 – Tomás Podstawski 58 (bramka samobójcza), Mikael Uhre 63, Simon Hedlund 71

Bilans: 5 spotkań – jedne remis, cztery porażki.

Strzelcy: Kamil Drygas, Spas Delew, Iker Guarrotxena.

Transfery do klubu: Jakub Bartkowski (Wisła Kraków), Santeri Hostikka (FC Lahti), Jin Izumisawa (Tokyo Verdy).

Transfery z klubu: Dawid Błanik (wypożyczony do Odry Opole), Łukasz Budziłek (wypożyczony do Bruk-Betu Termaliki Nieciecza), Lasza Dwali (Ferencvárosi TC), Sebastian Rudol (Sepsi OSK Sfântu Gheorghe).


Śląsk Wrocław

16.01: Śląsk Wrocław – Chrobry Głogów 3:1

Farshad Ahmadzadeh 22, Oskar Repka 78 (bramka samobójcza), Bartosz Boruń 89 – Michał Pawlik 71

18.01: Śląsk Wrocław – Odra Opole 2:1

Róbert Pich 45, Mateusz Radecki 55 – Iván Martín 57

23.01: Śląsk Wrocław – GNK Dinamo Zagrzeb (Chorwacja) 0:2

Mario Šitum 54, Bartol Franjić 72

29.01: Śląsk Wrocław – Ålborg Boldspilklub (Dania) 2:2

Mateusz Radecki 26, Farshad Ahmadzadeh 83 – Tom van Weert 72 (karny), 80

03.02: Śląsk Wrocław – Slezský FC Opawa (Czechy) 2:2

Arkadiusz Piech 10 (karny), Farshad Ahmadzadeh 80 – Jan Řezníček 40, Adam Rychlý 86

Bilans: 5 spotkań – dwa zwycięstwa, dwa remisy, jedna porażka

Strzelcy: Farshad Ahmadzadeh (dwie), Mateusz Radecki (dwie), Bartosz Boruń, Róbert Pich, bramka samobójcza.

Transfery do klubu: Mateusz Hołownia (wypożyczony ze Śląska Wrocław), Krzysztof Mączyński (Legia Warszawa), Lubambo Musonda (Gandzasar Kapan).

Transfery z klubu: Dragoljub Srnić (FK Vozdovac).


Wisła Kraków

16.01. Wisła Kraków – Wisła Sandomierz 3:2

Jesús Imaz 17, Matej Palčič 40, Aleksander Buksa 64 – Michał Kamiński 65, Piotr Poński 82

19.01: Wisła Kraków – Garbarnia Kraków 2:3

Krzysztof Drzazga 9, Kamil Wojtkowski 80 – Patryk Serafin 45, Serhij Krykun 50, Wojciech Wojcieszyński 66

22.01: Wisła Kraków – Puszcza Niepołomice 2:3

Marko Kolar 37, Aleksander Buksa 52 – Bartosz Widejko 29, Hubert Tomalski 67, 87

26.01: Wisła Kraków – Worskla Połtawa (drużyna młodzieżowa (Ukraina) 2:0

Aleksander Buksa 67 (karny), Daniel Morys 82

27.01: Wisła Kraków – Etyr Wielkie Trnowo (Bułgaria) 1:1

Marko Kolar 16 – Georgi Syrmow 81

02.02: Wisła Kraków – MŠK Žilina (Słowacja) 1:0

Sławomir Peszko 22

Bilans: 6 spotkań – trzy zwycięstwa, jeden remis, dwie porażki.

Strzelcy: Aleksander Buksa (trzy), Marko Kolar (dwie), Jesús Imaz, Matej Palčič, Krzysztof Drzazga, Kamil Wojtkowski, Daniel Morys, Sławomir Peszko.

Transfery z klubu: Jakub Błaszczykowski (VfL Wolfsburg), Aleksander Buksa (drużyna juniorów), Łukasz Burliga (Jagiellonia Białystok), Kacper Chorążka (powrót z wypożyczenia do Rakowa Częstochowa), Krzysztof Drzazga (powrót z wypożyczenia do Puszczy Niepołomice), Lukas Klemenz (Jagiellonia Białystok), Daniel Morys (drużyna juniorów), Sławomir Peszko (wypożyczony z Lechii Gdańsk), Vukan Savićević (ŠK Slovan Bratysława), Wojciech Słomka (powrót z wypożyczenia do GKS-u Katowice), Dawid Szot (drużyna juniorów).

Transfery do klubu: Zoran Arsenić (Jagiellonia Białystok), Jakub Bartkowski (Pogoń Szczecin), Tibor Halilović (HNK Riijeka), Dawid Kort (APS Atrómitos Athinón), Martin Košťál (Jagiellonia Białystok), Zdeněk Ondrášek (FC Dallas).


Wisła Płock

18.01: Wisła Płock – Pogoń Siedlce 1:1

Carlitos 3 – Damian Mosiejko 16

23.01: Wisła Płock – FK Ufa (Rosja) 0:0

24.01: Wisła Płock – KN Oníssilos Sotíras (Cypr) 12:0

Semir Štilić 25, 45, Titas Milašius 32, Oskar Zawada 33, Justinas Marazas 45, Ricardinho 57 (karny), 73, 78, Giorgi Merebaszwili 76, 81, 89, Igor Łasicki 84

27.01: Wisła Płock – Henan Jianye (Chiny) 1:1

Ariel Borysiuk 11 – Hu Jinghang 48

30.01: Wisła Płock – Lewski Sofia (Bułgaria) 2:1

Ángel García 33, Nico Varela 72 – Davide Mariani 65 (karny)

02.02: Wisła Płock – Widzew Łódź 2:0

Ariel Borysiuk 82, Oskar Zawada 90

Bilans: 6 spotkań – trzy zwycięstwa, trzy remisy

Strzelcy: Ricardinho (trzy), Giorgi Merebaszwili (trzy), Semir Štilić (dwie), Oskar Zawada (dwie), Ariel Borysiuk (dwie), Carlitos, Titas Milašius, Justinas Marazas, Igor Łasicki, Nico Varela, Ángel García.

Transfery do klubu: Ariel Borysiuk (wypożyczony z Lechii Gdańsk), Ángel García (bez klubu), Grzegorz Kuświk (Stal Mielec), Justinas Marazas (wypożyczony z Trakų FK).

Transfery z klubu: Carlitos, Damian Szymański (Achmat Grozny).


Zagłębie Lubin

22.01: Zagłębie Lubin – Újpest FC (Węgry) 2:0

Bartłomiej Pawłowski 10, Saša Balić 49

27.01: Zagłębie Lubin – AC Horsens (Dania) 1:0

Patryk Tuszyński 5

27.01: Zagłebie Lubin – SK Sigma Ołomuniec (Czechy) 1:2

Łukasz Poręba 82 – Martin Nešpor 21, Milan Lalkovič 89

30.01: Zagłębie Lubin – Beroje Stara Zagora (Bułgaria) 1:1

Patryk Tuszyński 14 – Matheus Leoni 81

31.01: Zagłębie Lubin – FK Vojvodina Nowy Sad (Serbia) 0:1

Ronaldo Villa 4

Bilans: 5 spotkań – dwa zwycięstwa, jeden remis, dwie porażki.

Strzelcy: Patryk Tuszyński (dwie), Bartłomiej Pawłowski, Saša Balić, Łukasz Poręba.

Transfery do klubu: Patryk Szysz (powrót z wypożyczenia do Górnika Łęczna).

Transfery z klubu: Mateusz Matras (wypożyczony do Górnika Zabrze), Adam Matuszczyk (KFC Uerdingen 1905), Łukasz Moneta (wypożyczony z Legii do Bytovii Bytów), Olaf Nowak (wypożyczony do Zagłębia Sosnowiec), Artur Siemaszko (wypożyczony do GKS-u Tychy), Paweł Żyra (wypożyczony do Chojniczanki Chojnice).


Zagłębie Sosnowiec

17.01: Zagłębie Sosnowiec – NK Istra 1961 (Chorwacja) 0:2

Obeng Regan 25, Adrián Fuentes González 58

20.01: Zagłębie Sosnowiec – NK Inter Zaprešić (Chorwacja) 4:2

Olaf Nowak 11, Herdi Prenga 33 (bramka samobójcza), Szymon Pawłowski 41 (k), Giorgi Iwaniszwili 57 – Andrija Kaluđerović 37, Josip Brezovec 44

23.01: Zagłębie Sosnowiec – FK Žarkovo (Serbia) 1:1

Olaf Nowak 56 – zawodnik nieznany

27.01: Zagłębie Sosnowiec – 1.SC Znojmo FK (Czechy) 4:2

Giorgi Gabedawa 26, 33, 44 (karny), Olaf Nowak 82 – Marko Marciuš 45, Jakub Teplý 68

03.02: Zagłębie Sosnowiec – ŁKS Łódź 2:1

Olaf Nowak 10, Giorgi Iwaniszwili 64 – Dani Ramírez 50

Bilans: 5 spotkań – trzy zwycięstwa, jeden remis, jedna porażka.

Strzelcy: Olaf Nowak (trzy), Giorgi Gabedawa (trzy), Szymon Pawłowski, Giorgi Iwaniszwili, bramka samobójcza.

Transfery do klubu: Giorgi Gabedawa (Czichura Saczchere), Lukáš Greššák (FC Spartak Trnava), Lukáš Hroššo (FC Nitra), Giorgi Iwaniszwili (Dinamo Tbilisi), Mateusz Możdżeń (Korona Kielce), Giórgos Mýgas (Panetolikós GFS), Tomasz Nawotka (wypożyczony z Legii Warszawa), Olaf Nowak (wypożyczony z Zagłębia Lubin), Dawid Ryndak (Puszcza Niepołomice), Martin Tóth (FC Spartak Trnava).

Transfery z klubu: Alexandre Cristóvão (Dinamo Bukareszt),, Adam Banasiak (Radomiak Radom), Arkadiusz Jędrych (GKS Katowice), Adam Kokoszka, Mello, Nuno Malheiro, Callum Rzonca (GKS Katowice), Junior Torunarigha, Dejan Vokić, Konrad Wrzesiński (Kajrat Ałmaty).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Przejdź do paska narzędzi