Tottenham poszukuje następcy Eriksena. Na celowniku Maddison

Tottenham latem może pożegnać się z Christianem Eriksenem, który od jakiegoś czasu jest kuszony przez Real Madryt. “Koguty” już rozpoczęły poszukiwania następcy. 

Premier League

Tottenham latem może pożegnać się z Christianem Eriksenem, który od jakiegoś czasu jest kuszony przez Real Madryt. “Koguty” już rozpoczęły poszukiwania następcy. 

Niewykluczony jest transfer Christiana Eriksena na Santiago Bernabeu. Jako, że do takowego może dojść już latem, “Koguty” zaczęły poszukiwania ewentualnego następcy. 

W oko scoutów wpadł James Maddison. Młody Anglik już zdążył zachwycić fanów Premier League, choć nie tak dawno był odrzucany przez różne akademie. Trzy lata temu zaczął przygodę z seniorską piłką w drużynie Coventry City w League One. W dwa lata pokazał się z bardzo dobrej strony i został zakupiony przez Norwich za kwotę  3 miliony euro. Ostatniego lata Maddison trafił do Leicester City, gdzie nie musiał długo czekać na miejsce w pierwszym składzie. 


Od długiego czasu Anglik był obserwowany przez gigantów, jednak jeśli teraz zdecydowałby się opuścić drużynę “Lisów”, od razu otrzymałby trudne zadanie, bowiem nie oszukujmy się – zastępowanie takiego gracza jak Christian Eriksen wymaga naprawdę wiele i może przerosnąć młodego piłkarza, który jeszcze przed rokiem biegał na boiskach Championship. 

Maddison jest typową dziesiątką. Produkuje naprawdę wiele groźnych akcji, ma bardzo duży udział przy golach. Swobodnie omija obrońców przeciwników. Ponadto jest bardzo silny, umie strzelić gola z dystansu. Doskonale kontroluje piłkę, pasuje również do polityki transferowej Tottenhamu, który większość swoich kluczowych graczy zakupił jako bardzo młodych zawodników. 

 22-latek w tym sezonie wystąpił w 23 spotkaniach, strzelając pięć goli i asystując czterokrotnie. Do Leicester trafił za kwotę 25 milionów euro. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi