Kolejny krok Bayernu po Puchar Niemiec

Bayern Monachium bez większych problemów pokonał Eintracht Brunszwik 2:0 i awansował do ćwierćfinału Pucharu Niemiec. W meczu wystąpiło dwóch polaków w bramce Eintrachtu Rafał Gikiewicz a w ataku Bayernu Robert Lewandowski.

Do tego meczu Bawarczycy przystąpili jako faworyt do wygrania Pucharu Niemiec. Przez całe spotkanie Bayern kontrolował wydarzenia na boisku natomiast Eintracht skutecznie się bronił aż do 45. minuty kiedy to po faulu na Robbenie został podyktowany rzut wolny a do piłki podszedł Alaba. Austriacki obrońca pięknym strzałem pokonał Gikiewicza i do szatni Monachijczycy schodzili z jednobramkowym prowadzeniem. Po przerwie obraz gry zbytnio się nie zmienił Bawarczycy mieli swoje okazje ale brakowało “kropki nad i”. W 57. minucie Mario Goetze błysnął fantastyczną techniką i podwyższył na 2:0. Wynik już się nie zmienił. Robert Lewandowski zagrał bezbarwny mecz natomiast Gikiewicz miał kilka dobrych interwencji.

Bayern: Neuer – Rafinha, Boateng, Dante, Alaba, Schweinsteiger(77. Rode), Alonso, Robben(81. Mueller), Goetze, Ribery(62. Bernat), Lewandowski

Brunszwik: Gikiewicz – Sauer, Correla, Decarli, Reichel, Hedenstad, Kessel(46. Korte), Omladic(68. Duker), Zuck, Boland(77. Khelifi), Ryu