Paolo Terziotti dołączył do sztabu szkoleniowego Lecha Poznań. Włoch pełnić będzie funkcję fizjologa pierwszego zespołu, a wspólnie z Andrzejem Kasprzakiem stanie się odpowiedzialnym za przygotowanie fizyczne drużyny mistrza Polski.

Terziotti jest absolwentem uniwersytetu w Weronie, gdzie również się doktoryzował. Do Polski sprowadził go ponad 10 lat temu Marek Koźmiński, który zaproponował Włochowi pracę w Górniku Zabrze. Następnie rozpoczął współpracę z trenerem Maciejem Skorżą. Wspólnie pracowali w Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski, Wiśle Kraków, Legii Warszawa i Al-Ettifaq.

– Nie mieliśmy dotąd fizjologa, stąd decyzja o współpracy z Paolo, który będzie nas wspierał swoją wiedzą – powiedział szkoleniowiec Kolejorza. Maciej Skorża w wywiadach udzielanych po zdobyciu mistrzowskiej korony prze Lecha Poznań mówił, iż potrzebuje wzmocnień nie tylko w drużynie biegającej po boisku, lecz także w ekipie, która przygotowywać będzie piłkarzy. Czy będzie to jedyne takie wzmocnienie? – Ciężko stwierdzić, patrząc na to jak aktywny na każdym froncie transferowym jest KKS.


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *