Kolejne urazy w Rakowie. Następna szansa dla Bieszczada

Raków Częstochowa zajmuje obecnie 5. miejsce w tabeli z stratą 6 punktów do prowadzącej Jagiellonii, na 6 kolejek przed zakończeniem Ekstraklasy. Mistrza Polski cały sezon męczą kontuzje, co przeszkadza im w obronie mistrzostwa, teraz zespół z pod Jasnej Góry poinformował o kolejnych urazach.

– W sobotnim spotkaniu z Legią boisko w 27. minucie z urazem opuścił Zoran Arsenić. Badania wykazały u naszego kapitana naderwanie mięśnia dwugłowego. Przerwa “Zoriego” potrwa około 3 tygodni.– informuje Raków

Jest to kolejna przerwa Chorwata z powodu kontuzji w tym sezonie, wcześniej kapitan Częstochowian pauzował z powodu urazu kostki oraz palca u nogi. Zoran podczas obecnego sezonu rozegrał w Ekstraklasie tylko 15 meczów, co daje tylko 37% minut w całej kampanii.

– Urazu nabawił się również Muhamed Šahinović, u którego badania wykazały naderwanie mięśnia czworogłowego. Powrót naszego bramkarza do pełnego zdrowia potrwa około 4 tygodni. – dodaje klub

Z powodu kontuzji Bośniaka oraz urazu przeciążeniowego kolana Vladana Kovacevicia, następną szansę powinien dostać, wypożyczony z Zagłębia Lubin, Kacper Bieszczad jedyny obecnie zdrowy bramkarz rakowa, który ostatnich występów w bramce nie może zaliczyć do udanych, w 3. kolejce otrzymał szansę w zremisowanym meczu z Wartą (2:2), gdzie dołożył swoją cegiełkę do straty bramki, przez co na boisku pojawił się dopiero w 27. kolejce w przegranym meczu z Radomiakiem, w którym po fatalnym wyjściu z bramki stracił bramkę. Bramkarz otrzyma teraz szansę na odkucie się po gorszym występie, mimo to że zapewne po sezonie wróci do swojego macierzystego klubu.

Raków swój mecz w 29. kolejce rozegra 19.04, w piątek, o 20:30 na stadionie w Częstochowie przeciwko Górnikowi Zabrze, Jeżeli przegrają ten mecz Zabrzanie przeskoczą ich w tabeli.