Kolejna kontuzja w reprezentacji Polski. Tymoteusz Puchacz z szansą od Fernando Santosa

Tymoteusz Puchacz

fot. Mikołaj Barbanell

Z obozu reprezentacji Polski docierają do nas złe informacje. Bartosz Bereszyński jest kolejnym zawodnikiem, którego kontuzja wykluczyła z udziału w najbliższych dwóch meczach kadry. W jego miejsce został powołany Tymoteusz Puchacz.

W ostatnich dniach Fernando Santos i sztab medyczny mają pełne ręce roboty. Powrót do rozgrywek reprezentacyjnych po zmaganiach ligowych odcisnął piętno na organizmach niektórych zawodników.

Najpierw selekcjoner Biało-Czerwonych musiał pominąć w swoich powołaniach Kamila Glika i Arkadiusza Milika. Znany z waleczności zawodnik Benevento opuścił ostatnie trzy ligowe zmagania swojej drużyny. Przymusowy zabieg kolana uniemożliwił mu przybycie na zgrupowanie. Z kolei Arkadiusz Milik od końca stycznia ma problemy ze zginaczem.

Innymi poszkodowanymi byli Jan Bednarek oraz Kamil Piątkowski. Uraz tego pierwszego nie okazał się jednak zbyt poważny i zawodnik Southampton bierze udział w zgrupowaniu. Piątkowski nie miał niestety tyle szczęścia, co Bednarek. W jego miejsce został powołany Bartosz Salamon.

Tymoteusz Puchacz za Bartosza Bereszyńskiego

Portal “LaczyNasPilka” za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował o wykluczeniu Bartosza Bereszyńskiego z najbliższych starć reprezentacji z Czechami i Albanią. W jego miejsce został powołany Tymoteusz Puchacz. Były zawodnik Lecha Poznań notuje mocny spadek formy odkąd opuścił ekstraklasowe boiska. Obecnie przebywa na wypożyczeniu w greckim Panathinaikosie. Jego rola ogranicza się do bycia rezerwowym.

Portal “Transfermarkt” świetnie pokazuje obniżkę formy zawodnika. W styczniu 2021 jego wartość rynkowa wynosiła cztery miliony euro (był wtedy zawodnikiem Lecha Poznań). Obecnie ten sam portal wycenia 24-latka na półtora miliona euro.

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.