Klubowe MŚ: River Plate zagra w finale

Pierwszym finalistą Klubowych Mistrzostw Świata rozgrywanych w Japonii będzie River Plate. Klub z Argentyny pokonał w półfinale reprezentujący kraj gospodarzy Sanfrecce Hiroshima 1:0.

Spotkanie przez dłuższy czas było zacięte i zanosiło się na dogrywkę. Jednak w 72 minucie szalę zwycięstwa na korzyść River Plate przechylił Lucas Alario. Piłkarze z Buenos Aires swojego finałowego rywala poznają jutro. Będzie to ktoś z dwójki: FC Barcelona, Guangzhou Evergrande. Przegrani zaś zagrają w sobotę w meczu o trzecie miejsce.

Sanfrecce Hiroshima – River Plate 0:1, Nagai Stadium (Osaka) – 16.12.2015 11:30

0:1 – Lucas Alario 72′

żółte kartki: Chiba, Kashiwa, Shiotani, Morisaki (Sanfrecce) – Mercado, Alvarez (River Plate)

sędzia: J. Eriksson (Szwecja)