
Katarczycy zaproponowali Joanowi Laporcie franczyzę Barcelony w ich lidze, to może być zastrzyk finansowy
W ciągu ostatniego tygodnia, Joan Laporta spędził dużo czasu w Katarze, gdzie odbył kilka spotkań i uczestniczył w różnych wydarzeniach, starając się wygenerować nowe przychody dla klubu.
Prezydent FC Barcelony znaczną część podróży spędził na spotkaniach z Bahadi Holding, którego prezes, Mohammed bin Abdullah Al-Attiyah, odwiedził już Spotify Camp Nou w minionym sezonie.
Podczas gdy Laporta wzmacniał więzi z biznesmenami z Kataru, "Mundo Deportivo" również donosi o intrygującym rozwoju sytuacji, który pojawił się podczas wizyty w azjatyckim kraju.
Lokalni biznesmeni zaproponowali Barcelonie otwarcie klubu franczyzowego w Katarze, który w przyszłości przyniesie obu stronom korzyści. Propozycja jest na bardzo wstępnym etapie. W takim modelu działają właściciele Manchester City. City Football Group posiada kilka franczyz na całym świecie, takich jak - New York City FC (USA), Mumbai City FC (Indie), Girona (Hiszpania), Melbourne City FC (Australia), i Yokohama Marinos (Japonia).
🚨💣 Qatari businessmen have offered Laporta to open a Barcelona franchise in the Qatari League, like the City Group model. If it happens, it could mean a big economic injection. @JoanPoquiEraso pic.twitter.com/CcpLCTYBcP
— barcacentre (@barcacentre) June 22, 2023
-
AktualnościAtlético Madryt pozyskuje Thiago Almadę z Botafogo
Damian Nowacki / 18 lipca 2025, 8:21
-
Kwadrans futboluMbappe z pięknym golem, a Musiala ze straszliwą kontuzją I KWADRANS FUTBOLU #167
Rafał Makowski / 6 lipca 2025, 15:24
-
EkstraklasaOficjalnie: Gumny wraca do Lecha Poznań
Kamil Gieroba / 2 lipca 2025, 8:38
-
Kwadrans futboluCzy Jerzy Brzęczek naprawdę może zostać selekcjonerem xD? I KWADRANS FUTBOLU #166
Rafał Makowski / 29 czerwca 2025, 15:28
-
EkstraklasaOficjalnie: Motor z nowym napastnikiem
Kamil Gieroba / 26 czerwca 2025, 11:09
-
EkstraklasaPech nowego piłkarza Górnika Zabrze. Kilka tygodni przerwy
Kamil Gieroba / 25 czerwca 2025, 20:02