

Karaczanakow nowym wzmocnieniem Lecha?
Według doniesień dziennikarzy bułgarskiego dziennika "Meridian Match" Lech Poznań już w najbliższych dniach może powiększyć kadrę o jednego zawodnika, lewoskrzydłowego CSKA Sofia - Antona Karaczanakowa.
Jak spekulują redaktorzy bułgarskiego dziennika sportowego, Lech już wcześniej starał się zakontraktować 23-latka, jednak teraz są w lepszej sytuacji, bowiem mogliby pozyskać go za darmo. Napastnik rozwiązał kontrakt z liderem bułgarskiej ekstraklasy z powodu braku regularnego wypłacania pensji. Oprócz "Kolejorza" 23-latkiem interesuje się siódmy w A PFG (A Profesionałnej futbołnej grupie - najwyższej klasie rozgrywkowej Bułgarii) Botew Płowdiw.
Możliwy transfer Karaczanakowa do Poznania był już wspominany w styczniu, kiedy mówiło się o kwocie rzędu 300 tyś. euro. Obecnie 23-latek jest wolnym zawodnikiem i Lech może pozyskać go za darmo.
Karaczanakow jest wychowankiem nieistniejącego od 2008 roku klubu - Pirinu Błagojewgrad. Od 2008 do 2011 grał w klubie o tej samej nazwie powstałym z fuzji dwóch klubów z Błagojewgradu - PFC Pirin i FC Pirin. W 2011 przeniósł się do stołecznego CSKA Sofia w którym do niedawnego rozwiązania kontraktu rozegrał 53 mecze strzelając 13 bramek. Od 2011 roku jest również reprezentantem bułgarskiej młodzieżówki, w której zagrał 5 razy.
foto: bgfootball.com, Anton Karachanakov
źródło: Eurosport
-
AktualnościPortugalia - USA 2:0: Trincão i João Félix, Bruno Fernandes przyczynił się dwiema asystami w AtlancieNowacki / 1 kwietnia 2026, 15:58
-


AktualnościArgentyna rozgromiła Zambię 5:0 w meczu towarzyskim przed mundialemNowacki / 1 kwietnia 2026, 15:22
-


AktualnościBrazylia pokonała Chorwację 3:1 w Orlando - debiutancki gol Igora Thiago i trafienie MartinellegoNowacki / 1 kwietnia 2026, 14:54
-


AktualnościMalo Gusto broni trenera Chelsea Liama Roseniora po serii słabszych wynikówNowacki / 30 marca 2026, 16:23
-

AktualnościInter zainteresowany Andrijem Łuninem jako możliwym zastępstwem dla Yanna SommeraNowacki / 30 marca 2026, 15:56
-

AktualnościEnzo Fernández: deklaracja o Madrycie podgrzewa spekulacje o transferze do RealuNowacki / 30 marca 2026, 15:16

































