
Joshua Kimmich priorytetem FC Barcelony, Xavi będzie naciskać na pomocnika Bayernu
FC Barcelona cały czas dąży po Joshuę Kimmicha. Luka po odejściu Sergio Busquetsa nie została należycie załatana.
Ze względu na głęboki kryzys finansowy Katalończyków, nie było stać na zakup następcy. Xavi osobiście chciał Martina Zubimendiego z Realu Sociedad, ale jego klauzula odstępnego wynosząca 60 milionów euro na dobre odstraszyła Barcę.
Ostatecznie udało im się pozyskać Oriola Romeu z Girony za 3,5 mln euro. Hiszpan spisał się całkiem nieźle w pierwszych meczach sezonu, ale od tego czasu jego występy uległy jedynie znacznemu pogorszeniu.
Co więcej, Barcelona postrzega jako tymczasowe zastępowo. Jednym z nazwisk na ich radarze jest wciąż Joshua Kimmich z Bayernu. Z Bawarczykami jest związany do 2025 roku, a rozmowy o przedłużeniu kontraktu utknęły w martwym punkcie.
Nie jest szczególnie zadowolony ze swojej roli pod okiem Thomasa Tuchela. Jasne jest, iż nie rozstanie się z nim za mniej niż 50-60 milionów euro, tak jak to miało miejsce w przypadku Roberta Lewandowskiego.
| Barça have decided to sign Joshua Kimmich as a priority next summer. Xavi has already talked to him and he wants to join Barça. [@diarioas] pic.twitter.com/br911O5UXz
— Barça Insider (@theBarcaInsider) November 28, 2023
-
PolecaneOficjalnie: Chelsea ma nowego pomocnika
Kamil Gieroba / 3 czerwca 2025, 12:07
-
Kwadrans futboluPSG dało Interowi historyczne lanie! Pogrom w finale Ligi Mistrzów! I KWADRANS FUTBOLU #162
Rafał Makowski / 1 czerwca 2025, 14:42
-
EkstraklasaOficjalnie: Korekta w sztabie Lecha Poznań
Kamil Gieroba / 31 maja 2025, 21:12
-
News dniaTrent Alexander-Arnold oficjalnie w Realu Madryt!
Wiktor Palmowski / 30 maja 2025, 17:30
-
PolecaneDi Maria z sentymentalnym powrotem. To dla niego ostatni klub?
Kamil Gieroba / 30 maja 2025, 9:49
-
BundesligaOficjalnie: Tah w Bayernie Monachium
Kamil Gieroba / 29 maja 2025, 21:36