Jerzy Brzęczek: Mam przeczucie, że mistrzostwa będą pozytywne dla naszego futbolu

Brzęczek

Jerzy Brzęczek / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)


Jerzy Brzęczek w środowej publikacji w “Przeglądzie Sportowym” nie kryje, że z nim reprezentacja Polski wyszłaby z grupy EURO 2020.

Biało-czerwoni wpadli na silne reprezentacje z Ameryki Południowej oraz Ameryki Północnej – Argentynę i Meksyk. – Trzeba mieć do samego losowania odpowiedni stosunek. Gdy do poprzednich podchodziliśmy z podejściem, że to łatwy zestaw rywali, nic to nie dawało – powiedział były selekcjoner w “PS”

Nie wyszliśmy z grupy na rozgrywanych w Polsce mistrzostwach Europy w 2012 roku. Podobnie było w mundialu w Rosji i tak samo było w EURO 2020. Mam przeczucie, że te mistrzostwa będą pozytywne dla naszego futbolu. Wydarzy się coś takiego, że będziemy zadowoleni – dodał.

Czy Polacy wyszliby z fazy grupowej ostatnich mistrzostw europy, gdyby nie zmiana na Paulo Sousę? – Możemy dyskutować na ten temat, ale uważam, że byśmy awansowali – uważa.

– Filozofia trenera Michniewicza to gra w defensywie, dobre przesuwanie się i wykorzystywanie błędów rywali. Patrząc na historię, to taki styl nam zawsze dawał wyniki i sukcesy – skomentował styl kadry.

źródło: przegladsportowy.pl /


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.