I liga: Jan Kocian nowym trenerem Podbeskidzia

bielskatwierdza.pl

We wtorek o godzinie 14 w Bielsko-Białej dokonano prezentacji nowego trenera miejscowego Podbeskidzia. Słowacki szkoleniowiec ma wywalczyć z Góralami awans do ekstraklasy.

Kocian już raz był przymierzany do objęcia stanowiska pierwszego trenera klubu z małopolski, ale dopiero teraz po zwolnieniu Dariusza Dźwigały oficjalnie podpisał kontrakt. Umowa szkoleniowca ma obowiązywać do końca sezonu 2017/18, a w przypadku awansu poziom wyżej zostanie przedłużona.

W Podbeskidziu trwa kompletowanie sztabu szkoleniowego, gdyż obok Dźwigały pracę stracili również asystenci Marcin Popiełuch i Tomasz Świderski oraz trener bramkarzy, Robert Mioduszewski. Następcą tego ostatniego ma być były zawodnik zespołu z Bielska-Białej, Richard Zajac. Do roli asystenta pierwszego szkoleniowca przymierzany jest Dariusz Fornalak, który pracował już z Janem Kocianem w Ruchu Chorzów.

Podbeskidzie zajmuje aktualnie dziesiątą pozycję z piętnastoma punktami na koncie. Po dwunastu kolejkach do miejsca premiowanego awansem traci siedem punktów.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.