Oficjalnie: Nowe porozumienie w sprawie przebudowy Santiago Bernabeu

realmadrid.com

Prezydent Realu Madryt Florentino Perez wraz z burmistrz Madrytu Manuelą Carmeną wystąpił dzisiaj w siedzibie władz miasta z porozumieniem dotyczącym rozbudowy mitycznego Santiago Bernabeu.

Pierwszy projekt z 15 listopada 2012 roku został w marcu tego roku anulowany przez Sąd Okręgowy w Madrycie z racji tego, że zawierał budowę hotelu oraz centrum handlowego na terenie, który klub musiał oddać z powrotem miastu. W nowym projekcie nie zawarto już planu ich budowy, zaś reszta zapisów ma pozostać w niezmienionym stanie. Po przebudowie stadion ma być nowocześnie obudowany i zawierać możliwość rozsuwania dachu przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Pierwsze prace mają ruszyć latem 2017 i trwać ok. 2,5 roku. Całość inwestycji szacuje się na ok. 400 mln euro, które sfinansuje fundusz IPIC.

To bardzo ważny dzień dla Realu Madryt, jego kibiców, socios i całego miasta. Cieszę się, bo na podstawie konsensusu doszliśmy razem do porozumienia i będziemy mieli możliwość dokonać wspaniałej renowacji Santiago Bernabeu. Jak wiemy, ten stadion to jedna z ikon miasta, a naszym celem jest przekształcenie go w jeden z najnowocześniejszych i najlepszych obiektów na świecie – zapowiedział prezydent Realu.

Przybliżony koszt przebudowy to 400 mln euro. Hotel? Nikt nie zabrania aktywności komercyjnej. W nowym porozumienie jest mowa tylko o tym, aby nie wychodzić poza określony, należący do klubu teren. Biura, które dotychczas mieściły się na stadionie zostaną przeniesione do Valdebebas, a więc zwolni się 8 tys. metrów kwadratowych powierzchni. Prace mają rozpocząć się w 2017 roku – dodał Perez.

Liczba fanów? Pojemność stadionu pozostanie taka sama.

Grzywna od Komisji Europejskiej? Złożyliśmy odpowiednie dokumenty, odwołaliśmy się tego i  jestem całkowicie przekonany, że wygramy tą sprawę.

Stadion zawsze będzie nazywać się Bernabeu, ale możliwe, że otrzyma też nazwę. Obecnie zarządcy wszystkich obiektów tak postępują.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.