IO: Brazylia i Niemcy w finale Igrzysk w Rio

Reprezentacja Brazylii oraz Niemiec zagrają w finale Igrzysk Olimpijskich w Rio.

Brazylijczycy w pierwszym półfinale rozgromili Honduras aż 6:0. Bramki w tej kolejności strzelali: 1’Neymar, 26’Gabriel Jesus, 35’Gabriel Jesus, 50’Marquinhos, 79’Luan oraz 90’Neymar. Ciekawostką jest, iż pierwsza bramka w meczu został strzelona w 15 sekundzie przez Neymara, czyniąc Neymara najszybszym strzelcem gola w meczu na igrzyskach olimpijskich.

W drugim półfinale reprezentacja Niemiec zagrała z reprezentacją Nigerii. Wynik meczu to 2:0. Niemcy zagrali to spotkanie pewnie i dlatego to oni są w finale igrzysk. Pierwszą bramkę kibice zgromadzeni na stadionie mogli zobaczyć już w 9. minucie prawy obrońca RB Lipsk Lukas Klostermann. Wynik ustalił napastnik SC Freiburg Nils Petersen w 89. minucie.

Reprezentacje Brazylii oraz Niemiec zagrają w finale na Maracanie w sobotę o godzinie 22:30 czas polskiego. W tym samym dniu tylko o 18:00 Nigeria oraz Honduras zmierzą o brązowy medal w Belo Horizonte.