blank
Udostępnij:

Igrzyska Olimpijskie 2024: Pierwszy skandal… jeszcze przed oficjalnym startem

Wielki chaos w trakcie meczu Argentyna - Maroko na Igrzyskach Olimpijskich 2024.

Podczas meczu na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu między reprezentacjami Maroka i Argentyny, doszło do nieoczekiwanego zwrotu akcji... który zmienił wynik spotkania na długo po jego zakończeniu.

Chaotyczna sytuacja

Na Stade Geoffroy-Guichard w Saint-Etienne emocje sięgnęły zenitu, kiedy w doliczonym czasie gry Cristian Medina zdobył bramkę, która miała dać Argentynie remis. Wydawało się, że mecz zakończył się wynikiem 2:2, lecz po chwili na boisku i trybunach wybuchła prawdziwa burza emocji.

Kibice, niezadowoleni z decyzji sędziego, dali upust swoim emocjom, rzucając przedmiotami w stronę murawy. Sytuacja szybko wymknęła się spod kontroli, co skłoniło obie drużyny do pośpiesznego opuszczenia boiska.

Decyzja po meczu

Okazało się, że mecz nie został zakończony ostatecznym gwizdkiem. Organizatorzy turnieju, korzystając z systemu VAR, postanowili weryfikować kontrowersyjną bramkę Argentyny. Anulowanie gola po analizie video okazało się zaskoczeniem nie tylko dla zawodników, ale i dla milionów widzów.

Spotkanie zostało wznowione po dwugodzinnej przerwie, na już pustym stadionie, i trwało zaledwie kilka minut. Po tym czasie sędzia Glenn Nyberg oficjalnie zakończył spotkanie, potwierdzając wynik 2:1 na korzyść Maroka.