I Liga: Zapowiedź: Sandecja Nowy Sącz – Chojniczanka Chojnice

Łukasz Przybył (Piłkarski Świat)

11.kolejka I Ligi sezonu 2016/17 już prawie za nami! Napisałem: prawie? Tak, bo wymienioną serią gier zakończy Sandecja Nowy Sącz, która na własnym obiekcie podejmie Chojniczankę Chojnice. 

Co by nie napisać, to mamy hit! Druga w tabeli Chojniczanka przy ewentualnej wygranej w dzisiejszym starciu zrówna się z liderem ze Sosnowca, który w ostatnich meczach zaliczył ogromną obniżkę formy. Z kolei ekipa prowadzona przez Radosława Mroczkowskiego osiągając sukces w nadchodzących zawodach może wskoczyć na 2.miejsce w tabeli, przy okazji strącając swojego oponenta z Chojnic na najniższy stopień ”pudła”.

Spekulacje i kalkulacje idą na bok.. „Biało – Czarni” umieją grać na własnym terytorium. Cztery udane batalie oraz jeden remis – tak przedstawia się dorobek podopiecznych wyżej wymienionego szkoleniowca. W składzie gospodarzy z tytułu rehabilitacji zabranie Dawida Szufryna. Kibice z Nowego Sącza mogą się skarżyć z powodu braku bramkostrzelnego napastnika, bo w tej chwili najwięcej goli w teamie ma… Kamil Słaby, lewy obrońca (trzy trafienia). Pretensje w mojej są uzasadnione, ponieważ w kadrze można odnaleźć takie nazwiska jak: Janczyk, Korzym czy Dudzic. Wszyscy oni kiedyś strzelali bramki w polskiej elicie.

Czas na klub Macieja Bartoszka… Na wyjeździe punktować potrafi. Siedem zdobyczy (pkt.) na dwanaście możliwych to nie jest zły wynik. Goście przyjeżdżają bardzo podbudowani, ponieważ trzy ostatnie spotkania w lidze kończyły się trzema zwycięstwami. Komplet punktów pozwoliłby doścignąć przeciwnika ze Sosnowca oraz złapać trochę oddechu, ponieważ w tej chwili Chojniczanka ma wielu konkurentów w drodze po awans do Ekstraklasy (przewaga nad szóstą Pogonią Siedlce wynosi trzy oczka). Trener wspomnianej drużyny nie powinien mieć większych problemów z zestawieniem wyjściowego składu. Uwagę jednak musi zwrócić na ewentualnych „kartkowiczów”, bo tu może wskazać trzech piłkarzy: Łukasz Kosalewicz, Michał Markowski oraz Patryk Mikita.

Jeśli chodzi o historyczny rys pojedynków pomiędzy bohaterami nadchodzącego widowiska, to mamy remis: 2 zwycięstwa Sandecji – 2 remisy oraz 2 wygrane Chojniczanki.

Sandecja Nowy Sącz – Chojniczanka Chojnice (04.10.2016, godz. 17:00)


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.